Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Másnak is feltűnt, hogy az...

Másnak is feltűnt, hogy az akciós újságok lassan átváltoznak katalógussá?

Figyelt kérdés

Pl LIDL-nél régen a 40 oldalból 20-on leglaább eredeti árához képest csökkentett áron szereplő termékek voltak, most meg szimplán mutogatják h egyáltalán milyen élelmiszer illetve nen-food termékek kaphatóak.


A másik, hogy olyan extra dolgokat áraznak le, amit totál ritkán vesznek az emberek, alapélelmiszert, pékárut egyre ritkábban.



2022. júl. 11. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
Az, hogy kinek mi az extra, az elég eltérö, ami neked alap, az másnak lehet egész extra vagy fölösleges, ami meg nekem lenne alap, az szerinted az extra kategória lenne.
2022. júl. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

Igen, feltűnt, hogy hígul az akció. Mind aldi, mind lidl újságokban.


Csak az az akciós, ami pirossal van írva, a fehérrel írt áras dolgok a normál árak az állandó kínálatból.

Amíg régen szinte minden akciós áron volt, ma már szinte keresni kell őket.


A nem állandó kínálatból is sok a fehér. Azt bemutatják, hogy csak most elérhető.


Igaz, hogy mindenkinek más az extra, de mostanában én is egyre ritkábban látok populárisan jó akciókat (pl. trappista sajt, sörökből is csak 1-2 olcsóbb, a többi 30 normál áru, vagy nem állandó kínálatos, vagy vegyél 6ot, akkor olcsóbb 10ft-al, húsokból is ilyenek vannak olcsóbban, hogy szarvas, vagy lazac, hát kössz..)


Ez szerintem arra vezethető vissza, hogy minden drágul, és nem akarnak ők se rosszul járni. Ezért kevesebb az igazán jó akció, ami mindenkinek jó. Ehelyett marad akciós pl. a hajcsat készlet, az áfonya, ami még így is horror ár, a kutya kaja, meg a felmosó.

2022. júl. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem inkább az lehet mögötte, hogy változtak (szigorodtak) az akciózás szabályai:

[link]


"A lényeg, hogy az akciózás hirdetésekor fel kell majd tüntetni a korábbi árat is. A korábbi ár pedig csak az lehet, ami az akció kezdete előtti 30 napos időszakban a legalacsonyabb ár volt."


Véleményem szerint emiatt lett kevesebb a "látható/feltüntetett" akció.

2022. júl. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!