Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen gyújtógyertyát tegyek...

Milyen gyújtógyertyát tegyek a 2001-es évjáratú, Z14XE... motorkódú Opel Astra GCC 1.4 típusú benzines autóba, és mit jelent e gyújtógyertya "szikrafekvés" adata?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy jelenleg milyen gyertyák vannak az autóban, s azt sem, hogy korábban mikor voltak cserélve. A közelmúltban kijelzett egy hibát, miszerint az egyik hengernél gyújtás kimaradás van.

Arra gondoltam, hogy első körben kicserélem a gyertyákat, mert amióta használom a kocsit (5 év és kb. 35ekm), azóta ezek biztosan nem voltak cserélve.

De itt egyből akadályba ütköztem, mert ...


- Az autó szervizkönyvében csak annyit írnak a gyújtógyertyákról, hogy:

"Opel gyújtógyertyák katalógusszáma csere esetén, benzinmotorral szerelt gépkocsik esetén: 12 14 000

Gyertyahézag: 1,0 +/- 0,1 mm"


- Az alábbi linken írtak szerint gyárilag Bosch FLR8LDCU gyertyákkal rakták össze az autót.

[link]


Sajnos pontosan ilyet nem találok a magyar oldalakon.

- Az alábbi linken viszont találtam egy BOSCH FLR8LDCU+ (Opel kétpólusú) gyertyát.

[link]

Itt azt írják, hogy ennél a "Szikrafekvés [mm]: 3"


- Az alábbi linken találtam egy FLR8LDCU+ GYÚJTÓGYERTYA SUPER PLUS nevű gyújtógyertyát. Ez szinte minden paraméterében megegyezik a fentebb hivatkozott BOSCH FLR8LDCU+ gyertya paramétereivel, de ennél a "Szikrafekvés [mm]: 5"

[link]


Mit jelent a "szikrafelfekvés", és mennyire fontos, hogy az új gyertyák szikrafekvése azonos legyen a korábbi (talán gyári) gyertyák szikrafekvésével?


Mennyire fontos, hogy ugyanolyan (gyártmány, típus) gyertyát tegyünk egy autóba, mint amilyennel a gyárban összerakták?



#BOSCH FLR8LDCU+ (Opel kétpólusú) gyújtógyertya és alternatívái #gyújtógyertya csere Opel Astra GCC 1.4 (2001, Z14XE) autóban #12 14 000 katalógusszámú Opel gyújtógyertyák #gyújtógyertyák szikrafekvés adata
2020. nov. 23. 21:59
 1/3 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy túlrészletezve tettem fel a kérdéseimet?

Az is segítség lenne számomra, ha konkrét válaszok helyett ajánlanátok olyan oldalakat, linkeket, ahol releváns infókhoz lehet jutni a témában. Előre is köszönök minden segítséget.

2020. nov. 24. 08:38
 2/3 A kérdező kommentje:
A korábban írtak mellett az is érdekelne, hogy van-e olyan feladat, amit gyertyacserekor, azzal egyidőben célszerű/szükséges elvégezni az autón.
2020. nov. 24. 09:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Ahogy a kérdésedben leírtad: 1214000 (új száma: 1214117) cikkszámú gyári gyújtógyertyát tegyél/vegyél bele. Opel (főleg ez a motor) kényes rá, árban pedig nem drágább a gyári sem, mint bármelyik más gyártó terméke.
2020. nov. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!