Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Ha élelmiszer boltban alkohoME...

Ha élelmiszer boltban alkohoMENTES sört vásárolok az önkiszolgáló pénztárnál, miért kell egy pénztárosnak igazolnia, hogy elmúltam 18 éves?

Figyelt kérdés

Csak egy Penny üzletben jártam így, de ott többször is. A pénztáros is azt mondta, hogy ő sem érti, de így van beállítva a pénztárgép.

A standard üzletemben csak hagyományos pénztár van, további üzletekben nincs tapasztalatom.



2022. aug. 9. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Itt a megfejtés:

"...így van beállítva a pénztárgép."


Nyilván árucsoportok szerint van beállítva:

- felvágottak

- tejtermékek

- tisztítószerek, stb.


és végül a sörök, amik nincsenek alkoholfok szerint külön kategorizálva.

Így persze neked macerás, de nem leküzdhetetlen akadály.

Őszintén szólva nem is értem, mert csak önkiszolgáló pénztárt használunk és még semmilyen sörnél, vagy alkoholos italnál nem kellett hívnunk igazolásért a pénztárost.

Igaz, 50-esek vagyunk, de honnan tudta ezt a gép?

2022. aug. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
98%
Vagy azért, mert az alkoholmentes megnevezés nem jelent automatikusan 0,0% alkoholtartalmat.
2022. aug. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az élelmiszerkönyv szerint az alkoholmentes sör is sör, így abba a kategóriába sorolja az üzlet és így a pénztárgép is. Egyébként az alkoholmentes sör is tartalmaz alkoholt, 0.5% alatt már annak számít (a konkrét alkoholtartalom terméktől függ), így szintén indokolt az életkorellenőrzés.


#1: Vannak olyan üzletek, ahol az önkiszolgáló pénztáraknál lévő pénztáros monitorán megjelenik, ha egy adott pénztárnál életkorhoz kötött terméket olvastak le, és ő távolról is tudja nyugtázni. Valószínűleg ez történik a ti esetetekben is, nektek és a pénztárosnak is egyszerűbb, ha nem kell odamennie.

2022. aug. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
3 a vicc az, hogy mindjuk mon chèri-t vagy dianás cukrot szerintem simán vehet 18 alatti is.
2022. aug. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
97%

#3

Hát, ha csak az nem, mert elég logikusan hangzik.

Köszönöm!:)

(1-es vagyok)

2022. aug. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!