Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Citromot (lehetőleg bio) hol...

Citromot (lehetőleg bio) hol tudok vásárolni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Lehetőleg bio citromot hol tudok vásárolni?

Olyanra gondolok, hogy például hazai, frissen szedték le a citromfáról, a héja sincs kezelve semmivel stb...

Piac, termelő, élelmiszerbolt, minden érdekelne.



2022. aug. 20. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Hazai citrom? Legfeljebb hobbikertekben... de nem eladasra.


Aldiban lidlben mindig van bio.

2022. aug. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem vagy tisztában a citrom érési időszakával, most frisset még Európán belül se találsz sehol.


Az országban konkrétan egyetlen citromfarm van, a Facebook oldalukon szokták az árusítási helyeket megemlíteni szezonban (novembertől januárig):


[link]


Szintén szezonban, csak kicsit hosszabb ideig kapható szicíliai import Giuseppénél a Buonoban:


[link]

2022. aug. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2022. aug. 20. 14:49
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként ami bio, annak a héját se kezelték semmivel, hogy "hosszútávra szállítható legyen"?
2022. aug. 20. 15:05
 5/8 anonim ***** válasza:
4. Viasszal szoktak
2022. aug. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam hogy valamiféle olyan anyaggal, amiért azt szokták mondani: "ne használják fel a héját semmilyen élelmiszerbe mert káros lehet".
2022. aug. 20. 15:29
 7/8 A kérdező kommentje:
Illetve elnézést ami "nem bio" annál tudtam úgy.
2022. aug. 20. 15:30
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Aldi, Lidl, Spar, biopiac. A lajosmizsei nem bio, de kezeletlen héjú citromot több termelői piacon is meg lehet venni, pl. Bp. Városmajori piac.

Héj szempontjából háromféle citrom van. A normál, aminek gombaölő szerekkel kezelik a héját (narancs esetében is), ennek a héja nem alkalmas emberi fogyasztásra. Aztán van a “kezeletlen héjú”, ami nem bio minősítésű, de a héja alkalmas emberi fogyasztásra. Aldiban előfordul és a lajosmizsei is ilyen. Meg van a bio, ami összességében a legszigorúbb, legmagasabb minőséget garantáló jelző, ami alapból magában foglalja azt, hogy se maga a gyümölcs, sem a héja nem tartalmaz semmilyen, határérték feletti vegyszert vagy annak maradványát.

2022. aug. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!