Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Spar a legkultúráltabb élelmis...

Spar a legkultúráltabb élelmiszerbolt Magyarországon?

Figyelt kérdés
Igaz, kicsit drágább, mint a többi, de azért a magyar üzletláncokhoz nem hasonlítható árban. Ellenben van önkiszolgáló kassza, kedves eladók, tiszta eladótér, szépen elrendezett sorok és nem utolsó sorban akkora választék, hogy kb a Tescoval vagy egy szinten, ami úgye hipermarket, míg a Spar "csak" szupermarket. De a diszkontokhoz semmi köze.

2022. szept. 25. 13:49
1 2
 1/11 anonim válasza:
79%
Folyamat romlott húst vesznek a szüleim ott. (Bicske)
2022. szept. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én vagy 3-4 spárba járok aránylag rendszeresen, de óriási különbségek vannak köztük, úgyhogy messze nem lehet ilyen általánosságot kijelenteni!


1-es, nagyon jól csinálják a szüleid, ha folyamatosan romlott húst vesznek!

Nem is szabad szólni miatta, vagy boltot váltani, hová fajulna az!

2022. szept. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Gyere Újpestre.

Majd rájössz, hogy a Príma vagy a Spar jobb.

2022. szept. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Kulturált? eddig mindig "választékos" volt... :)
2022. szept. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Kezdődik...
2022. szept. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
98%

Az önkiszolgáló kasszáját tényleg szeretem.

Az eladók általában kedvesek, de pl. a húspultban mifelénk a kiszolgálás kritikán aluli - pl. többször megkaptam, hogy nem hajlandó levágni egy csíkot a szalonnából, mert nincs hozzá megfelelő kése; az egészet meg nyilván nem fogom megvenni, és nem fogok otthon kínlódni vele.

A húspult és a sajtos részleg kínálatától és árától sem vagyok elájulva (mondjuk az árától talán igen :S)

A "szépen elrendezett sorok" sem mindenütt igaz, nálunk van olyan, ahol úgy vannak odab*szva rendszeresen a raklapokon az áruk középre, még a fóliadarabok is rajta vannak helyenként, elmenni se nagyon lehet mellette.

A sok kritika ellenére alapvetően szeretem. Van egy sor áru, amit vagy az Auchanban veszek vagy a Sparban, attól függ, melyik esik útba, és ha csak kevés dolog kell, akkor inkább ide ugrom be. Más dolgokat viszont a Lidlben veszek.

A nyitvatartását is szeretem.

2022. szept. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
98%

Amelyik úton dolgozni jövök 6 spar van. Abból 3 jó, 3 kicsi koszos unalmas. A jó sparokban van rögtön áraznak le lejárat előtt pár nappal 20-50%- most nagy kincs, van külön húspult, felvágottas pult, esetleg önkiszolgálós kassza. A rossz spar régi csemegésből abc-ből alakult át hogy ne legyen konkurencia. Sok jó sajátmárkás cucc van, meg külön biorészleg a nagyobbakban. Nekem a pékárúja nem mindig megfelelő, inkább pékségben veszek. Szinte mindegyik áruházláncban mirelit felmelegített pékárú van. De a nagyobb sparokban 6-7-8 utána féláron lehet venni. Bár én sokszor beleütköztem olyan leértékelt árúval, ami a kasszánál már nem volt leértékelve. Így ha nem figyelek akkor teljes árat fizetek érte. Ilyenkor kb. 20 perc míg a különbözetet fizetik de udvariasak legalább. Sok ember nem figyel és így járt.

Meglep, hogy ekkora különbség van két spar közt az árúkban, van hogy 2-3-ba is el kell menjek, mert tudom, hogy ez vagy az csak ott van.


Legutolsó pedig egy trükközés a leértékeléseknél, hogy a lejárósokra 50%-ot írnak de megemelik az árát előtte. A sárga cetlin. Míg a sima kiírás a polcon az alacsony árat mutatja. Így abból kiindulva számolsz megint pórul jársz.

2022. szept. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyöngyösön 2 van. Semmit nem lehet megtalálni, árakat nem írják ki, akciós dolgokat vagy ki se pakolják, vagy nem írják ki az árukat, esetleg az eredeti magasat. Ha mégis megveszek valamit, akkor a kasszánál teljes árat olvas le a gép, ott kell égetni magam, hogy negyedóra várakozással visszakérjek 1-200 Ft-ot, csak akkor várom meg, ha nagyon felhúztam magam.
2022. szept. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Dehogy, bár elég nagy különbségek vannak egyes boltjaik között.


Nálunk (vidéki kisváros) régóta van egy nagyobb Spar. Amióta 3 éve megnyílt az Aldi, a vásárlók felét elveszítették.


Nem véletlen: A Sparban gyengébb minőségű, drágább termékek vannak, nagy repedések a padlón, több kasszás kifejezetten ápolatlan.

2022. okt. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Többféle spar van... Nemcsak inter- meg normál, hanem a működtetési módszer különböző.

Van Spar tulajdonú saját bolt - és vannak franchise boltjaik. Azaz magánvállalkozások üzemeltetik, csak a beszerzést és az arculati kellékeket kapják a Spartól. Na itt lehetnek elég nagy eltérések...

2022. okt. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!