Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Loptam,bajom lesz belole? Bar...

Loptam,bajom lesz belole? Barátnőmmel mentünk a sarki kisboltba ennivalót venni, de nem volt elég pénzünk arra amit szerettünk volna, így az innivalónkat ki tudtuk fizetni de a többit nem. A kabátomba rejtettem egy doboz kekszet, gondoltam nem lesz-

Figyelt kérdés

Belőle baj, de fizetésnél megkerdezte a pénztáros elég gyanakvo hangsulyban hogy hol a keksz, en mondtam hogy visszatettem es megkerdezte hol, sarkonfordultam es kikaptam a kabatombol mintha onnan szedtem volna , a penztaros visszatette a helyere, mi pedig kifizettuk amit tudtunk es elmentunk.

Szerencsere nem lett belole semmi komoly, de valoszinuleg csak a penztaros joindulata miatt. Eros buntudatom van, viszont regota ott vasarolok, mit tegyek?

Szerintetek mehetek meg oda vasarolni?



2023. jan. 16. 15:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mennék már oda többet, örülj, hogy nem hívott rendőrséget.

Többet pedig ne csinálj ilyet.

2023. jan. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%
Ha nincs pénzetek, miért innivalókat vesztek? A sok lötty helyett igyatok vizet vagy teát, ami olcsóbb és egészséges is. Nem kell kólát és üdítőket venni. Nagy mázlid van, hogy nem hívott rendőrt, én szégyenemben elsüllyedtem volna. Tuti nem mennék vissza soha abba a boltba.
2023. jan. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
De most akkor elloptad az a kekszet vagy nem? Nekem nem úgy jön le
2023. jan. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
3as anonim, nem, végül visszatettem
2023. jan. 16. 15:52
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
De csak azért tette vissza, mert lebukott. Ha a pénztáros nem veszi észre, akkor ellopja.
2023. jan. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%
Ja értem, csak nem volt egyértelmű.
2023. jan. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

Bajod nem tud lenni belőle, mert nincs bizonyíték.

De ha akarsz még abban a boltban vásárolni, akkor minél hamarabb kérjél elnézést!

Egyébként ez így még csak szabálysértés, úgyhogy ha ezelőtt nem volt semmilyen rendőrségi ügyed, akkor pénz büntetéssel megúsznád, kivételes esetben, ha nagy mázlid van, akkor figyelmeztetéssel.


Megjegyzem, simán visszatarthatott volna az eladó!

Mivel ez gyakorlatilag tettenérés volt, így ha visszatart, az nem minősül szabadság jog korlátozásának.

Ha meg emiatt erőszakosabban akarsz elmenni, az meg már támadásnak minősül, az már rendbontás, garázdaság, könnyű testi sértés...

Szóval mázlid van.


A másik dolog, csak hogy tisztába tegyük, egy bűncselekménynek vannak fokozatai.

Szándék, előkészület, kísérlet, és befejezett bűncselekmény.

A törvény már az előkészületet is bünteti, (pláne ennél fajsúlyosabb ügyeknél)

ez viszont konkrétan már kísérlet volt!

A törvény értelmében tehát hiába nem vitted ki a kekszet, ez már így is szabálysértés!


Most azon múlik a dolog, hogy van e kamera a boltban, ha van, akkor tudják e a boltosok, hogy már a kísérlet miatt is fel lehetne jelenteni, illetve azon, hogy egy ilyen piti lopási kísérlet miatt megéri e nekik a bohóckodás a rendőrséggel.

Valószínűleg nem.

2023. jan. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
...azt, hogy nincs bizonyíték, úgy értettem, ha nincs felvétel az esetről.
2023. jan. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%
börtön
2023. jan. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
94%

:D

Öt év kötél! XD

2023. jan. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!