Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mit akar már az Interspár meg...

Mit akar már az Interspár meg a Tesco, hogy elviselhetetlen drága minden náluk?

Figyelt kérdés

Az utóbbi egy, másfél évben nagyon emelkednek az árak, de erről a boltok is tehetnek, ne is mondja nekem senki, hogy nem. Debrecenben élek, itt vásárolok, és azzal szembesültem, hogy az Interspárban egy szál kolbász 1700-2000 forint. Mikor megnéztem, hogy kg-ja mennyi, majd elájultam, 5890 forint, majdnem 6000. Egy 400 g Nutella 1600, egy kicsi 200 g, 1000 forint. Elmentem az aldiba, lidlbe, pennybe, Auchanba, ott kicsit olcsóbb minden, de nem sokkal. Ez a három szinte egy árban van, de a 400 g-os Nutella ott is drága, 1500 forint, csak egy százassal olcsóbb mint az Interspárban. Az egyik kollégám Hajdúhadházról jár be Debrecenbe dolgozni, mindig mondja, hogy nagyon drága helyről vásárolok. Mondtam neki, hogy mostmár a nagyon drága helyet az Interspar-t otthagytam, nem megyek oda, ólcsobb helyre megyek, Aldi, Lidl, penny, Auchan, ott a 400-g os Nutella nem 1600, hanem 1500 forint. Még erre is azt mondta a kollégám, hogy mennyi????? 1500??? Azt mondta, hogy az is nagyon sok, hogy lehetek ennyire ügyetlen, hogy nem keresek olcsóbb boltot. Azt mondta, hogy ott náluk Hajdúhadházon az ABC-be a 400 g-os Nutella, 990 forint, a 200 g-os kicsi meg 700 forint. Azt mondta, hogy egy kg kolbász nem az a műizű, hanem a jófajta ami igazi kolbász, náluk 2600 forint. Az Interspárost mikor mondtam, hogy 5890 a jobb fajta, majd hanyatt esett, azt mondta ilyet még nem is hallott. Egy óriás turorudi az Interspárban 299 forint, náluk az ABC-ben 150 forint, a nem óriás meg 100 forint.


Elgondolkodtam, hogy az Interspar meg a Tesco már túllő a célon. Ehhez már pofa kell.


Mit akar már az Interspár és a Tesco, hogy ilyen magas árakon ad mindent?



2023. máj. 12. 19:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
A tesco meg az interspár drága volt már az infláció elött is. A tesco anno olcsóbb kategória volt de már az sem az a kettő évek óta drága.Mi pennybe vásárolunk azt találjuk a legolcsóbbnak.
2023. máj. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Menj Hajdúhadházára nagybevásárlásra, aztán gyere, és írd le, hogyan sikerült.
2023. máj. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%
Őszintén? Pénzt. Mivel tudják, hogy lesznek vásárlóik, nekik teljesen mindegy hogy ki vásárol ott (mármint hogy anyagilag milyen helyzetben van). Most rá tett egy lapáttal az infláció is, ezek meg nagy cégek, nyilván felteszik a csillagos egekbe a termékek árait. Ha megéri üzemanyaggal meg idővel akkor azt tanácsolom járj te is abba a boltba, mint a kollégád. Vagy esetleg nézz körül még Debrecenben, van-e bolt az Aldi, Lidl, Penny, Auchan üzleteken kívül ami olcsóbban adná a termékeit.
2023. máj. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudom, hogy feltűnt -e, de az elmúlt 3 évben volt egy világjárvány, tavaly egy rendkívüli aszály és Ukrajna is kiesett a globális piacról. Lehet, hogy számodra hihetetlen, de ez a néhány "apró" esemény olyan globális láncreakciót indított el gazdaságban, amit még évek múlva is érezni fogsz. Örülj neki, hogy a legnagyobb nyűgöd a nutella, másoknak élete munkája, vállalkozása ment tönkre.
2023. máj. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
2-es. Menni is fogok. Oda fogok kijárni, ha ez igaz.
2023. máj. 12. 19:30
 6/18 anonim ***** válasza:
98%

Bécsben a Billánál a 40 dkg-s Nutella 3,49 euro. Ez 380 Ft/euroval számolva 1326 Ft. Azért mégsem 1500-1600 Ft. De ki vesz ma már ilyen tömény csokit?

Egyébként mindenki, mindent azonnal megemelt, gátlás nélkül. Eleinte senki nem ellenőrizte, hogy jogos-e az emelés.

Most amikor már ellenőrzik az árakat, hát kezdenek lefelé menni, mert nem indokolt az áremelés nagysága és félnek a bűntitől.

2023. máj. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
45%

Januárban a kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers adat szerint 3,9, naptárhatástól megtisztítva 4,5 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest.


Februárban az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben 8,6, a nem élelmiszer-kiskereskedelemben 9,8, az üzemanyag-kiskereskedelemben 14,5 százalékkal volt kisebb az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene.


Azért ez komoly visszaesés a kereskedelemnek. Most már hiába csökkentik az árakat, az emberek jobban odafigyelnek, hogy mit vesznek meg. Talán ez jó tanulólecke volt mindannyiunknak.

2023. máj. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

Hajdúhadházon talán 10 évvel ezelőtt volt annyi az ár mint amiket írtál.

Ennek a fele sem igaz.

2023. máj. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
56%
Kinek mit intézett a kormánya.
2023. máj. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk azt nem értem, hogy ha spórolnod kell, miért érdekel a Nutella ára? Luxuscikk.
2023. máj. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!