Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Ha a boltba valamit le ejtek,e...

Ha a boltba valamit le ejtek,eltorik. Köteles vagyok kifizetni?

Figyelt kérdés

Tehát

Pl

Tescoba véletlenul leejtek 1 uveg nutellat. Eltorik.

Mi a helyes cselekedett?

Te hogyan cselekednél?


Tegyuk fel nem latta az esetet elado,ebbe a helyzetbe hogyan cselekszel?


2023. okt. 6. 17:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szólni kell az eladónak, vagy a biztonsági őrnek. Nem kell kifizetni.
2023. okt. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%
Hát én megijedtem és visszatettem, mert gyerekként kifizettetek velem valami nagyon drága dolgot s a rossz élmény miatt nem mertem kockáztatni.
2023. okt. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kifizetned van minden boltnak kállója ami állja az ilyen baleseteket.
2023. okt. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Komolyan?

En azthittem ki kell fizetni

2023. okt. 6. 17:25
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az önkiszolgáló boltok velejárója, hogy a vevő lehet ügyetlen. Ezzel számolnak. És a lopás kockázata is sokkal nagyobb annál, mint amikor pultból szolgálnak ki. Utóbbinál az szinte nulla. Ezzel kalkulálnak.

Szándékos rongálás más dolog, az már a kárértéktől függően súlyos bűncselekmény is lehet.

Én olyan kis üzletben, amelyikről tudom vagy sejtem, hogy családi vállalkozás, és nem luxus terepjárón flangálnak a tulajdonosok szabadidejükben, kifizetném. Legfeljebb nem fogadják el.

Egyébként meg szólni kell, mert baleset is lehet belőle. Üvegcserépbe belelép valaki, a szétfolyt terméken elcsúszik stb.

2023. okt. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
Velem kifizettették, egy palack Fanta volt (1,5 literes). Nem is egyértelműen az én ügyetlenségem volt, hanem a hp pénztáros a kezem alatt megindította a szalagot, amikor pakoltam rá, így borult fel és esett le (azóta már fektetve teszem az ilyeneket a szalagra, tudom, akkor is úgy kellett volna nyilván). De a lényeg, hogy pofátlanul kifizettették.
2023. okt. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%
Előző voltam: Szóval röviden, szerintem pofára megy náluk, hogy kivel fizettetik ki és kivel nem (ez az érdi Penny volt pár éve).
2023. okt. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is pofara megy. Ha te szolsz, szerintem azt ertekelni illik, de nem tudom. Eleg sok megy selejtbe nagy aruhazakban. Pl, ami szerintem a legpofatlanabb, hutobol kivett husaru melltartok kozott hagyasa, ahelyett, hogy visszasetalna. Ilyenekbol rengeteg osszegyulik.
2023. okt. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer eltörtem egy cheedar szószt, mert a chipseknél odarakták menőn ilyen lelógatott kosárkába, csak valamelyik agyas kettőt rakott egymás tetejére és úgy már le tudott csúszni. Ahogy pedig vettem le a terméket véletlen meglöktem és már repült is. Nem kellett fizetnem.
2023. okt. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
szolni sztem mindenkepp kellene..vagy olyan kicsi a bolt hogy ugyis kb csak te lehettel vagy olyan nagy hogy tele van kamerazva - pl tesco,lidl...
2023. okt. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!