Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Létezik, hogy ez 3600 Ft,...

Létezik, hogy ez 3600 Ft, vagy átvert a kofa?

Figyelt kérdés
Ma, a piacon vásároltam fél kiló kovászos uborkát (kilója 2400 Ft-volt, sajnos ez az egy ami megamaradt) fél kiló savanyított dinnyét és 4 szem (közepes méretűek) ecetes almapaprikát. Létezik, hogy ez 3600 Ft-ba került, vagy több száz forinttal megkárosított az eladó?
jan. 24. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Te tudod, Te nézted az árakat.
jan. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Létezik. Borzasztó értéktelen a forint. Egy sima bevásárlás, ahol csak pár napra előre megveszem a kaját, egy 10 ezresnél kezdődik...
jan. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
A fél kiló uborka, fél kiló dinnye plusz az almapaprika hogyne kerülhetne ennyibe? FÖleg, hogy az uborka a legolcsóbb ezek közül!
jan. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azoknak akik értelmes választ adtak, megnyugodtam, hogy nem vertek át, ez a kedvenc savanyúságos kofám. De valóban igaz, hogy rettenetes, hogy milyen árak vannak...
jan. 24. 20:35
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Ezek nem hatósági áras termékek.

Ha úgy találja kedve, hogy a savanyított dinnye kilóját 368 979 574 forintokért adja, szíve joga.

Hol volt az átverés? Mert ha veszel 3×1-1 kiló valamit, és mindegyikre 100 forint van kiírva, és egy ezresből visszaad 400 forintot, akkor az átverés.

jan. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Mi az a kofa? Mármint tudom, rá kereshetek.. de sose hallottam még ezt a szót.


Egyébként nem vert át..


"fél kiló kovászos uborkát" - 1200 Ft

"fél kiló savanyított dinnyét" - ez is kb fél kg és ha hasonló áron mozog, akkor szintén 1200 Ft..

"4 szem (közepes méretűek) ecetes almapaprikát" - Szintén valószínűleg minimum 2000-2400 Ft/kg áron mozoghat ami szintén kb fél kg - kb 1200 Ft.


Összességében kijön a matek..


Egyébként szerintem kifejezetten drágák, mert nálunk a dinnye ilyen 1800 Ft/kg körül mozog a piacon és a paprika is. Ezekkel az árakkal már nem jönne ki a matek, de gondolom drágábbak nálatok, mert nálunk a kovászos uborka sem 2400 Ft. Igaz, hogy ez vidék.

jan. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

#6


Kofa:

"Különféle apró árukkal, főleg élelmiszerekkel, zöldségfélékkel kereskedő ember, szinte kizárólagosan asszony. A kofák nem boltban, hanem piacokon, vásárokon árultak, ahol rendszerint kijelölt, állandó árusítási helyük (stand) volt."

jan. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
Simán lehetett ennyi.Ősszel már 1000 Ft volt a kovaszolni való uborka.Fel is kellett dolgozni,tároni,helypénzt fizetni.Hol marad a haszna?
jan. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
Simán lehetett ennyi. Nálunk, Bp agglomerációban legalábbis hasonlóak az árak. Több helyen (Tesco, Lidl előterében) is van vecsési savanyúság árus, múltkor dobtam én is egy hátast, férjemnek vettem fél kiló cseresznyepaprikát, magamnak 4 db káposztával töltött paprikát, 3 ezer körül volt (pár éve még párszázba került.)
jan. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
63%

Reális.

Ha sokallod csináld meg otthon magadnak.

jan. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!