Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Hol kell azt bejelenteni, ha...

Hol kell azt bejelenteni, ha egy hipermarketben tavaly lejárt szavatossági idejű termékeket forgalmaznak?

Figyelt kérdés

Van egy olyan hipermarket a fővárosban, ahol tavaly lejárt szavatossági idejű termékeket árulnak. Hiába szólok az ott dolgozóknak ezekről nem érdekli őket.


(Nem, nem a gyártási ideje van feltüntetve a terméknek, mielőtt ez valakiben felmerülne, ugyanis némelyik terméken 2024 áprilisi/májusi időpont is van feltüntetve. Magyarán időutazó termékeknek kellene lenniük ez esetben, mert még csak február van.)


Mely állami szervnek kell ezt bejelenteni, hogy intézkedés történjen végre ez ügyben?



#Budapest #bolt #élelmiszer #kereskedelem #romlott élelmiszer #lejárt szavatossági idejű termék
febr. 19. 08:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Népegészségügyi hatóság vagy állategészségügy.De általában ki van függesztve a boltokban hova fordulhatsz panasszal
febr. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
#1: Írtam, hogy hiába szóltam az ott dolgozóknak. Szóval az egy dolog, hogy mi van kifüggesztve, ha ott is hiába szólok, mert napokkal később se szedik be a tavaly lejárt szavatossági idejű termékeket.
febr. 19. 08:35
 3/11 anonim válasza:
100%
Fogyasztóvédelem
febr. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egyes nem úgy érti, hogy ki van függesztve Gizike, a boltvezető képe és hozzá kell fordulni, hanem valahol apró betűvel ki kell írva legyen a helyi fogyasztóvédelem elérhetősége.
febr. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Készíts fotót és küldd el a nébihnek.
febr. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A Vásárlok könyve (panaszkönyv) erre is használhato. Elkéred és beirod.
febr. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én az áruház vezetőjéhez vinném be. Egyébként fogyasztóvédelmi hatóság. Inkább előbb az eladókkal egyeztetni, hátha csak elfelejtették, mert kevesen vannak és kilóg a belük, nehogy ezért rúgjanak ki bárkit. Azonnal leveszik szerintem az árut.
febr. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%
most azt írod hogy 2024 május van rá írva a termékre az adig jó ezt hivjåk fogyaszthatosági dátumnak ės akkor nincs gond vele nem idöutazó termėk ,vagy ugy érted hogy 2 különbözö dåtum is van rajta ?
febr. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Hiába szólok az ott dolgozóknak ezekről nem érdekli őket"


Pontosan kinek szóltál? Mert azt mondjuk el tudom képzelni (csak a példa kedvéért), hogy szóltál egy külsős cég által alkalmazott takarítónak, akit ez a legkisebb mértékben sem érdekelt, mert jövő héten már úgyis máshol fog takarítani. Ha viszont a vevőszolgálaton jelezted, akkor kötve hiszem, hogy ne foglalkoznának vele.

febr. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

8, van olyan ami lejárt és van ami nem.

Tehát az egyik doboz akármi már lejárt, a másik doboz akármin meg egy még nem bekövetkezett dátum van, tehát a kérdező szerint (igaza van) ez nem gyártási dátum mert nem lehet a jövőben gyártani

febr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!