Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Ki mire szavaz, egyszerre...

Ki mire szavaz, egyszerre csak keveset vásárolni mindenből és gyakran, vagy ritkán és nagy bevásárlás nagy mennyiség?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet igazán spórolni ha az ember sűrűn jár boltba és mindig keveset vesz vagy csak ritkán és nagy mennyiséget de legalább van miből válogatni otthon?

2013. szept. 16. 08:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én a nagy bevásárlás híve vagyok. Tapasztalatom szerint sokkal többe kerül, ha mindennap lemegyek a közértbe vásárolni.
2013. szept. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Minél kevesebbet jársz boltba, annál valószínűbb, hogy keveset költesz. Persze ha megrögzötten ragaszkodsz a felírt dolgokhoz és nem csábulsz el, akkor mindegy.

Nálunk van havi nagybevásárlás, olyan dolgokat veszünk, ami eláll, pl. liszt, fogkrém, figyelembe vesszük az akciókat is. Érdemes nagy tételben vásárolni olyan akciós dolgokat, ami amúgy is kell. De pl. csokiból nem érdemes nagy tételt venni, mert úgyis felfalom rövid időn belül, az nem megérős. De mondjuk a mosópor az igen.

Napi szinten csak romlandó dolgokat veszünk, zsömle, joghurt, tej.

2013. szept. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Én egy hétre előre vásárolok. Pénteken-szombaton veszem meg, ami a hétvégi nagy-főzéshez kell, ill. kb. egy hétre való krumpli-zöldség-gyümölcs.

(A többi romoljon a zöldségesnél, ill. különösen primőr esetén, ahogy telik az idő, úgy lesz egyre inkább olcsóbb.)

Annál többet csak abban az esetben, ha különösen előnyös, akciós valamibe futok bele!

Másrészt, ez esetben nem vagyok ahhoz kötve, hogy a következő héten milyen alapanyagból főzzek, mert hogy az ott van a fagyóban. Nyugodtan kitalálhatok valami mást, valami teljesen másfajta alapanyagokból, és akkor a következő hétvégén ahhoz vásárolok.

Így hét közben már elegendő max. 2x bemenni az üzletbe, konkrét céllal, (=kenyér, tej, felvágott) és csak azt vásárolni, így nincs túlköltés.

2013. szept. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én egy hétre vásárolok mindig. Tudom,h mit fogok főzni,mit milyen gyakorisággal fogyasztunk, így semmi nem romlik ránk,és mindig friss pl. a zöldség. Ha van gyereked,vagy olyan a munkád,nem teheted meg,h kétnaponta a boltba rohangálj...
2013. szept. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%

... van miből válogatni otthon.


Erre vannak a boltok! A polcokra kirakott áruk széles köréből tudok válogatni, és hazavinni azt, ami tetszik, vagy amit akarok, amire szükségem van!!!!

A saját hútőszekrényem tárolásra van. Válogatni az üzletben szoktam!

2013. szept. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Heti egyszeri bevásárlás.
2013. szept. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Péntekenként vásárolok egy hétre előre. Hét közben maximum kenyeret veszünk egyszer, mert nálunk nem nagyon fogy a kenyér.


Ha valamiért elmarad a pénteki bevásárlás és hétközben megyünk többször boltba, akkor jóval többet is költünk.

2013. szept. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
En naponta járok bevásárolni, anyósom pedig hetente megy egy nagyobb bevásárlásra. En listát írok, heti menu tervem van es egy heti fix összeg a menure, amibe bele kell férnem. Csak élelmiszert vásárolok, ha akciós dolgot látok, a,őre azon a heten épp nincs szükség, de jol jonne -nagyon olcsón hús, zöldség, stb- az megy az anyós listájára. O tisztitoszereket, tartós élelmiszert vásárol, illetve azt, amit en írok hozza a listájahoz. Neki is van egy fix kerete a vásárlásra, többnyire mindketten tartani tudjuk. Közös kasszán vagyunk egyebkent.
2013. szept. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy csináljuk, hogy akcióváltáskor veszünk az akciósból kicsit nagyobb mennyiséget és lényegében abból főzünk ami otthon van. A normál áras termékekből csak annyit veszünk amennyire ép szükség van.

Esetenként több szupermarketet is végigcaplatunk az éppen akciós termékekért. Sajnos csak így jövünk ki jól...

2013. szept. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Én jobban szeretek csak egyszerre keveset venni.

Amikor nagy mennyiségben van otthon valami, akkor hajlamos a család kevésbé spórolni vele.

Tudom, hogy ez rossz szokás, de sajnos így van. Akkor sem zabálunk persze, de talán kevésbé figyelünk oda...

2013. szept. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!