Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mit hol vásároltok spórolás...

Mit hol vásároltok spórolás céljából?

Figyelt kérdés

Tesco,Lidl,Penny,Vianni,Euro Family.

(élelmiszer,hús,zöldség-gyümölcs,tisztitószer



2013. máj. 22. 12:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én mindent a Lidl-ben veszek, mert szerintem minőségre is jó (szinte minden termék német), és az ára is elég alacsony.


Euro-ba néha be szoktam nézni, de ott csak apróságokat veszek, pl. a múltkor nagyon csinos leveses bögrék voltak, tetővel, kerámiakanállal :)


A tescoval meg az intersparral, auchannal, metróval az a bajom, hogy óriási, nincs kedvem lejárni a lábamat. Ha valami különlegesebb hús/zöldség/gyümölcs kell, akkor inkább hentes, zöldség-gyümölcsös, nagyáruházakba akkor megyek, ha valami nagyon speckó dolog kell, amit csak ott lehet beszerezni.


Samponért, tusfürdőért, fogkrémért, stb. inkább drogériákba járok, egyébként is szeretek nézelődni ott.


Pennybe, Vianniba még életemben nem voltam. CBA-ba a kényszer bevisz néha, ha az van a közelben, de az árú is elég siralmas, az árak meg magasak.

2013. máj. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Általában Tescoba vagy Lidlbe járok vásárolni. Auchant is fél évente egyszer megejtünk, de mivel hozzánk elég messze van, ezért csak akkor megyünk, ha sok dolgot akarok venni, pl mikor már nagyjából az egész háztartást fel kell tölteni. Euro Familyt nagyon szeretem, általában onnan vannak a tisztálkodó- és tisztítószerek. Nagyon jó áraik vannak. Spar, Interspar, CBA nekem nagyon drágának tűnik és ahhoz képest a minőség siralmas. Vianni... erről még nem is hallottam. Aldiba vagy Pennybe nagyon nagyon ritkán megyek be, akkor is csak ha kifejezetten jó áron látok valamit. Pennybe egyébként sosincs a meghirdetett akciós áruból, úgyhogy azért sem szívesen megyek oda.
2013. máj. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindent Tescoban, kivéve a tisztálkodószereket, kozmetikai termékeket, mert azok általában drogériában olcsóbbak. Tudom, hogy vannak dolgok, amik olcsóbbak Lidlben, de ott sokkal kisebb a választék, sok mindent nem kapok meg (múltkor betévedtem színes tortadaráért, nem olyan nagy igény, de azt se tudtak adni), szóval inkább egy helyen veszek meg mindent. Merthogy szempont az is, hogy utálok vásárolni, utálok boltba menni, és ugye ha több helyre megyek, az egy csomót elvesz a szabadidőmből, no meg a benzin sincs ingyen. Emiatt egyébként azon is gondolkozom, hogy kipróbálom, hogy rendeljek, bár a szállítási költség nem alacsony, de ha azt számolom, hogy mennyi időt spórolok vele... :)
2013. máj. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Kenyeret a pékségben veszem. Zöli/gyümi a bevásárló központokban olcsóbb. Spar van a legközelebb hozzánk, zömmel ott vásárolok. De meg kell nézni, mert van amiben sokkal drágább. Pl kávé, édességek. Mirelt árukból jó áron vannak viszont, és a felvágottas részleg is guszta, változatos, és viszonylag olcsó. A hús is szép, akciókat is lehet kifogni, de árban jobban járok a CBA-val.

Tisztítószereket a Müllerben veszem. Nagyon jók a saját márkás termékeik. (tusfürdő pl) Pelenkáért is oda járok, ilyen minőséget még nem találtam olcsóbban.

Pennyben azokat érdemes nézni, amik a Spárban drágák: kávé, édesség, ezek a tejes nasik. Egyébként kb ugyan az, mint a CBA.

Vianni volt régen itt, még gyerek voltam, nem emlékszem és akkor nem is izgatott, hogy mit mennyiért lehet kapni. Eurosba nem járok.

Nyílt egy Reál nemrég erre, áraik nagyon jók, de mivel nagyon kiesik a bolt, kicsi a forgalom, így kevés gyorsan romló árut rendelnek (hús, felvágott, más hűtött áru).

2013. máj. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a sparba szoktam járni. A tojást sokszor nagyon olcsón be tudom szerezni és a saját márkás termékeiknek is jó áruk van. Anyósom háztól veszi a tojást. Zöldségeket nagy mennyiségben nem szoktam venni. Kertem van uh nyáron még annyira sem. Háztartási dolgokat a százforintosba veszek. Mindig figyelem az akciókat és ha van valami jó áron akkor bele kalkulálom a menübe. Ha kell 3 boltból veszem meg a hozzávalókat h minél olcsóbban jöjjön ki.
2013. máj. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szinte csak a Tescoban. Vianni, Euro Family...ezekben még nem jártam. Mivel tőlünk a Lidl, és a Penny messze van ezért azokat nem látogatom, de tudom, hogy jó kis termékeik vannak, elérhető árakon.

A Tescot azért szeretem, mert sok a sárga címkés termékük. Zöldséget, gyümölcsöt rendszeresen leértékelve veszem. Néha van egy kis szépségbaja, de hát kit érdekel. Ha tudok tejtermékekből is sárgát veszem. A húsokat pedig mindig lefagyasztom, így még csalok egy kis időt a szavatossággal. De volt már olyan, hogy pékáruhoz is fillérekért jutottam, majd az is ment a fagyóba. Nem sok húst, és pékárut eszem, de olyankor amikor nagy akció van mindig fagyasztok :)

Tisztítószereket nagy leárazáskor veszek, általában a márkásabbat, mert nem éri meg az olcsó.

De tisztálkodószerekből már nagy kiszerelésű Tesco termékeket.

A ruháik, és egyéb termékeik is jók, de azokat drágának tartom. Így ezeket turkálóból szerzem be, vagy piacról.

2013. máj. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Kenyeret pékségben veszünk mindig, ez nálunk alapszabály. Nem szeretünk akármilyen kenyeret, van egy jól bevált pékség, így mindig ott vesszük meg a pékárut.


Ezenkívül az akciós újságokat szoktuk nézni, hogy mit hol éri meg megvenni. Persze nem járunk végig a városon, ha egy üzletben csak 1-2 dolog van, amit ott érné meg megvenni, azért nem fogok elmenni, mert a benzin drágább. Sokszor egyébként munka után elmegy apum vásárolni, mert a munkahelyéhez közel van CBA és a piac is. A piacon zöldséget, gyümölcsöt szoktunk venni, a CBA-ban húsokat. Nagyon szép húsok szoktak lenni a CBA-ban és sosem volt semmi problémánk vele mint pl. büdös lett volna vagy bármi.


Ezenkívül a lidl-be járunk rendszeres, az mondjuk messzebb van, így oda kocsival megyünk ki. A lidl-t szeretjük, mert számunkra elég a választék, nem túl drága, de az árához képest jó minőségű termékek vannak. A saját márkájú szappanja, tisztítószerei is beváltak.

Tusfürdőt, ilyesmit pedig ott veszünk, ahol éppen akciós, amikor kifogyóban van itthon. Ez azért alakult ki így, mert ezek nem olyan nagy dolgok, így még gyalog is elmegyek érte, vagy elmegy érte más, mert nem olyan nehéz hazahozni. És ha nem kocsival megyünk mindenhova, hanem bizonyos dolgokat gyalog intézünk, már megint spóroltunk a benzinen. :)


A mi városunkban egyébként ilyen boltok vannak, ha ez számít valamit: coop, CBA, tesco, lidl, penny, spar, profi. Azt hiszem ennyi. :)

2013. máj. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Vianniról meg Euro Family-ről még nem is hallottam.

Pennybe járunk kutya-macska kajáért, tejtermékért, és egy két fagyasztott termékért.

Tescoban veszünk szinte mindent, a napi kisebb és a havi nagybevásárlást is itt intézzük. A napit egy kis Tescoban, mert ez közelebb van, a havit Tesco Extrában. Itt veszünk lisztet, cukrot, tisztítószert, üdítőket, stb., stb. Kb. mindent. Egyedül a húst vesszük hentsenél, bár Tescoban is vettünk már, ha úgy alakult. Zöldséget-gyümölcsöt itt is, Pennybe is és néha Lidl-ben is szoktunk venni.

Lidl-be általába csak a különleges dolgokért megyünk be (pl. ázsiai, amerikai termékek az akciós hetekben).

Auchanban szoktuk venni az elektronikai cikkeket, nemrég vettünk 3D TV-t, házimozit, új hűtőt, független okos telót. Itt mindig vannak a 0% THM akciók, ezért szoktuk ezt választani.

Drogériába Rossmannba és Müllerbe járunk. Ezt is általában nagybevásárlásként intézzük. Ilyenkor veszünk tusfürdőt, testápolókat, fogkefét, fogkrémet, wc papírt egy hónapra előre, zsepit, vitaminokat, sminket, stb. De van, hogy csak úgy bemegyünk 1-1 dologért is, pl. mikor limitált kiadású sminkcuccokat dob ki az Essence vagy a Catrice, azokért oda megyünk, amelyik üzletlánc forgalmazza.

Ezekből nem tudom, hogy mi spórolás és mi nem, inkább csak megszokás, hogy ezekre a helyekre járunk.

2013. máj. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy fáradtatok a hosszú és kimerítő válaszokkal.
2013. máj. 22. 22:13
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Aldi, és csak is kizárólag az Aldi!!! Lidl is jó minőség, csak kár, hogy soha nem tudtam még venni egy db akciós terméket sem! Kicsit drágább is mint az Aldi.. Zöldséget, gyümölcsöt, húst nem szabad venni még az Aldiból sem, mert legalább 3x olyan drága, kivéve ha nem akciós, mint a piacon! Ezeket piacon, és hentesnél érdemes, vagy kivételes akcióknál..

Tesco a minősége katasztrófa, kg-os ára még drágább mint az Aldi-é pedig cseppet sem jobb...

Az Auchanban szoktak jó akciók lenni, wc papírt, és mosóport onnan veszek, ha akciós, ha nem akkor marad az Aldis!


A többit nem ismerem!

2013. máj. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!