Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mennyibe kerül egy hízott...

Mennyibe kerül egy hízott kacsamáj?

Figyelt kérdés
Nem tudjátok véletlenül mennyibe kerül kb. egy hízott kacsamáj, vagy ha kiló árat tudtok, kkor, hogy kb. milyen súlyú egy máj?
2013. nov. 28. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:

5000-8000ft /kg attól függ hol veszed :

Dew jól nézd meg ,hogy hol és mit veszel : keres olyan valakit akítől háztól tudsz venni : Az biztos ,hogy rendesen van hízlalva és nem gyorsan tömött :

2013. nov. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek ígaza van : nézd meg ,hogy mivel etteték..

Mi most jártunk úgy Márton napkor ,hogy I osztályú kacsamájat vettünk 1kg 6400ft : Kisütöttem és 15dkg maradt belőle : Egy nagyon vékony szeletet vágtam le róla megkostoltam olyan íze volt mintha simán kanálal zsírt ettem volna :

Felhívtam az áruházat ,számlával és a kisült kacsamájjal vissza mentem : A májat ők kérték ,hogy vigyem be : Azért kellett be vinnem mert az áruház is ,bevizságálja és elküldenek a termelőnek is belőle 1 kisebb részt : Az árát vissza kaptam : Egy hét mulva felhívtak és elmondta a labor vezető ,hogy a kacsát 7-9 nap alatt hízlalták fel ,különböző tömegnővelő szerekkel : Ezek után soha többet nem veszek boltban májat ,és piacon sem : csak is háztól megbízható helyröl..

2013. nov. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bizony bizony..

Még a szarból is lehet pénzt csinálni..

2013. nov. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Én tudok 4000ft-ért is.
2013. dec. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Kacsatömő telepről szoktam venni, dolgoztam is ott, sima táppal hizlalják őket.És a máj is szép
2013. dec. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Amcsika válasza:

Sziasztok!

Én ezzel foglalkozom és élelmiszermérnök végzettségem van.

A hízott májnál (legyen az liba vagy kacsa) a 650-700 grammos súly a megfelelő, ez az I. osztályú. Ezen felül, hiába nagyobb a tömeg, ekkor már valószínűbb, hogy zsírmájról van szó. Ennek nincs köze a hízlalás intenzitásához, hanem inkább az állat nem volt olyan fizikumú vagy az előkészítés során nem kapott meg minden vitamint, ásványi anyagot, amivel a már zsírsejtei "erősödtek" volna, így a nagy megterhelés miatt nem tudták megtartani a megnőtt zsírmennyiséget. Ez vezethetett az "összesüléshez".

Tehát nyugodtan vásároljatok boltból, a feldolgozóknak az a céljuk, hogy mindenki megfelelő minőségű terméket kapjon. Nyilván vannak ilyen rossz példák is, de nem szabad csak ez alapján ítélni.

2014. ápr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!