Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Nyaraláson Los Angelesben...

Vadi kérdése:

Nyaraláson Los Angelesben voltunk. Láttam almákat meg más gyümölcsöket, zöldségeket. Az alma ott nagyon piros, Nálunk otthon meg hol piros, hol sárga. Ezek gén módosított almák voltak?

Figyelt kérdés

2015. febr. 4. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg csak simán más fajta.

Nálunk is többféle kapható.

2015. febr. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Lehetett éppen ártatlan nemesítés is. A rajta lévő kódot kellett volna megnézni, a számozás jelöli, hogy bio, normál, vagy gmo a gyümölcs.
2015. febr. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. febr. 4. 19:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Californiában nagy hagyománya van a farmer marketnek, a bio termesztésnek és kiváló zöldségeket-gyümölcsöket lehet ott kapni, én is meglepődtem, mert ugye nagy a légszennyezettség, ennek ellenére tényleg le a kalappal az áruk előtt. Hatalmas a választék, nagyon jó a minőség. Elvileg nagyon szigorúan ellenőrzik a GMO-t. Más az éghajlat, Mexikóból is jó élelmiszereket hoznak be.
2015. febr. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Itthon is termelnek különleges fajtákat, én is láttam ilyen nagyon piros(ferrari piros) almát. De akik ezek a nemesített fajtákat termelik, mind szinte exportra termel. Szabolcsban több termelő van aki a magyar piacon nem is értékesít, elsősorban azért mert nem fizetnék meg. De iszonyat nagy beruházás egy üj ültetveny.
2015. febr. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a számozás jelöli, hogy bio, normál, vagy gmo a gyümölcs.- hol? en ilyet meg sosem lattam!


Tegnap voltam boltban, es volt vagy 7 fele almatipus, kicsi, nagy, kerek, ovalis, zold, sarga, piros... de ezek mind bio.


A "sima" boltban, ahol nem-biot is arulnak ott nagyobb a valoszinusege a gmo verzionak, ami hatalmas, szabalyos kerek, tuzpiros, mint a mesekonyvben... na abbol nem vennek :(

2015. febr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!