Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Melyik üzletben (bárhol az...

Melyik üzletben (bárhol az országban) lehet jalapeno paprikát kapni?

Figyelt kérdés

2016. jan. 29. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tesco. [link]


Spar, Interspar, CBA, Coop, Lidl, Aldi, Auchan, Metro, piacokon, zöldségeseknél.

2016. jan. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehel piac földszintjén árulják.
2016. jan. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem savanyúságra gondoltam, hanem frissre.
2016. jan. 29. 11:15
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én vettem frisset a tesco-ban. De egyébként nekem egyáltalán nem jött be, avokádókrémbe kell elvileg tenni, de szerintem csak elrontja.
2016. jan. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Írtam már, a Lehel földszintjén árulják, van egy csomó fajta, nem csak jalapeno.

És igen, friss.

2016. jan. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte az Auchanban vettem tálcán 400-600 Ft volt 6 db.


Aztán keresgéltem növényeket árusító üzletekben és tavasszal az OBI növény árudában láttam termő Jalapenot a kertészetben és megvettem még kicsi növény korában. Akkor hagytam rajta teljesen pirosra megérni paprikát magnak. Az megpirosodott és megszáradt. A másik évben abból ültettem növényt és megint tele lett zöld Jalapeno-val. Most annyi terem, hogy már elég, ráuntam.


Egyébként korábban, amikor még nem volt termő növény nekem, akkor megpróbáltam az Auchanban vásárolt zöld növényből magot fogni, de az nem hajtott ki. Csak a teljesen pirosra érett termés magjából lesz növény.


Nagyon érdekes, hogy a még zöld színű Jalapeno íze más, mint a megérett bepirosodotté. Valahogy nem olyan csípős zölden, mint amikor engedem beérni. A jalapenot azért fogyasztják zölden, mert úgy nem olyan csípős, mint amikor teljesen beérett, hanem valami bizsergető és fejbúb izzasztóan pikáns az íze. :) ..na ezt jól elmondtam. Ezt azért szokták zölden leszedni. Nekem már múlt évből megmaradt termés a fácskáján most is fent van és már száradt is. Viszont újabb fehér kis virágok kezdtek megjelenni a múlt évben is termő növényen a konyha ablakban. Szóval szépen terem ilyen házi körülmények között is.

2016. jan. 30. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
én már rendeltem innen: webshop.chefparade.hu jalapeno-t, mexikói márkát, nagyon jó volt.. habanero is van, meg egy csomó más csípős dolog
2016. júl. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Már én csak szedem az ablakban lévő kicsi fácskáról, amíg még zöld. :) Hagytam néhányat megpirosodni és megszáradni magnak a következő évre, de a tavalyi növény átvészelte a telet a konyha ablakban és tavasszal kezdett megint virágokat hozni és teremni.
2016. júl. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!