Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Váltanátok boltot, ha megjelen...

Váltanátok boltot, ha megjelenne egy ilyen üzlet a városotokban?

Figyelt kérdés

Egy egészséges élelmiszereket tartalmazó boltot szeretnék nyitni. Leírom röviden, hogy mire gondolok a félreértések miatt.

Nem "biobolt" lenne (gyógynövények, teák stb.), hanem egy élelmiszerbolt, ahol minden termék mesterséges tartósítószerektől, adalékoktól, színezékektől mentes lenne. Külön részleg a glutén-, laktóz-, tej- és tojásérzékenyeknek. Esetleg babáknak és terhes nőknek is lennének külön termékek.

Úgy gondolom, hogy manapság annyi "műanyagot" megetetnek velünk, hogy jó lenne egy olyan boltba belépni, ahol megvásárolhatod a hétköznapi élelmiszereket, anélkül, hogy meg kéne nézni mindennek az összetevőjét.

Ha a környéketeken létrejönne egy ilyen bolt (kb. 50-100 forinttal kerülne többe, mint egyébként), akkor ti váltanátok és vásárolnátok inkább egészséges termékeket?

Ha bármi egyéb ötlet vagy hozzáfűzés lenne, azt szívesen fogadom.:)



2016. nov. 9. 15:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez kockázatos , nem csak a térségtől függ . Az emberek nagy része fogyaszt ízlel felvásárol . Nem mond le a megszokott dőzsölésről talán akkor ha élete a tét . Szejtán , növényi sajtok , kókusz szója egyéb tejek is lesznek gondolom Csemegének cukrászok által készített sütik , torták , kekszek is lehetnének .
2016. nov. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

A kínálattól függ, de valószínüleg: igen.

(Azért nagyon gondold meg, és számolj kétszer is, mekkora forgalomnál éri meg, és ezt tudod-e nyújtani, mert ezeknek a termékeknek a beszerzési ára is nagyon magas.Javaslom például, hogy nézz körül a Norbi update üzletek környékén, mekkora a forgalom)

2016. nov. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Honnan vennéd az élelmiszereket, hogy elég nagy legyen a választék? Melyik pékség sütne neked fehér lisztből készült kenyeret, pékárút, amiben nincs semmi adalék? Az emberek többsége nem dől be a reklámoknak, amik elhitetnék velük, hogy csak a korpás kenyér az egészséges. Vagy, hogy a szalonna nem az. De az is biztos, hogy nem fizetne az árúidért többet, mint más boltokban.
2016. nov. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Ismertem egy ilyen boltot az előző városban, ahol laktam, és nagyon örültem neki. Az volt a kedvencem, hogy lehetett kapni cukormentes sütiket is :) A kérdésre válaszolva: egyértelműen váltanék (ha persze tényleg nem lenne drága).^^
2016. nov. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ mekkora a választék. Én így étkezek, de ismerem a bevált termékeket és nem kell a cédulákat olvasgatnom, így gyorsan megy a bevásárlás. Ha nagyobb választékot tudna nyújtani mint ahova eddig jártam váltanék.
2016. nov. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Most vagy a terméket is magad állítod elő, vagy csak ugyanazt tudod adni, amit a többi bolt is.

A közeli Auchanban, Tescoban, Intersparban... minden van, "mentes" termékek is. Ezekhez képest mást biztosan nem tudnál árulni, hacsak - mint feljebb írtam - nem te magad állítod elő.

2016. nov. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%

Iszonyú naív elképzelés, hogy ezt néhány 50-100 forinttal többért tudnád árulni.

Háromszoros árért meg a kutya nem fog kismama kenyeret venni, mert nincs benne néhány amúgy teljesen ártalmatlan adalék.

Viccnek azért jó volt.

2016. nov. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Mekkora mi kerülne 50-100 forinttal többe...?


Én tuti megnéznék egy ilyet, váltani nem váltanék, hiszek egy Tesco vagy LIDL sokkal több mindent ad. Egykomponensű ételeket szívesen vennék, másmilyet nem szoktam máshol sem, kivételek azért akadnak (fűszerkeverékek pl.). Egy süti eleve szörnyen drága, megsütöm magam, úgyis szeretek kísérletezni.

Velem nem sok műanyagot etetnek meg, mert alapanyagokat veszek. Ezek sem tökéletesek, de ennyit tudok tenni. Ezek közül a tartós élelmiszerek jobbára weben olcsók, egy boltnak nehéz versenyezni ama árakkal, de azért vannak kivételek ebben is.

2016. nov. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Noblesse Oblige ***** válasza:
51%
Biztos, hogy nem. Nálunk van ilyen bolt, több is. De félévente 1x, 1 extrémebb igényemet szolgálom ki vele. Minden másra, már megvan a bevállt helyem, tudom mit, hol érdemes venni.
2016. nov. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

3: nem olyan ritka az adalékmentes kenyér, anyósomék falujában pl simán van.

Kérdező: nekem jó a sima bolt, alapanyagokat veszek szinte kizárólag,

2016. nov. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!