Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Váltanátok boltot, ha megjelen...

Váltanátok boltot, ha megjelenne egy ilyen üzlet a városotokban?

Figyelt kérdés

Egy egészséges élelmiszereket tartalmazó boltot szeretnék nyitni. Leírom röviden, hogy mire gondolok a félreértések miatt.

Nem "biobolt" lenne (gyógynövények, teák stb.), hanem egy élelmiszerbolt, ahol minden termék mesterséges tartósítószerektől, adalékoktól, színezékektől mentes lenne. Külön részleg a glutén-, laktóz-, tej- és tojásérzékenyeknek. Esetleg babáknak és terhes nőknek is lennének külön termékek.

Úgy gondolom, hogy manapság annyi "műanyagot" megetetnek velünk, hogy jó lenne egy olyan boltba belépni, ahol megvásárolhatod a hétköznapi élelmiszereket, anélkül, hogy meg kéne nézni mindennek az összetevőjét.

Ha a környéketeken létrejönne egy ilyen bolt (kb. 50-100 forinttal kerülne többe, mint egyébként), akkor ti váltanátok és vásárolnátok inkább egészséges termékeket?

Ha bármi egyéb ötlet vagy hozzáfűzés lenne, azt szívesen fogadom.:)



2016. nov. 9. 15:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Húú, jó sok minden jutott eszembe.

Tapasztalat sajnos valóban alábecsült az 50-100 Ft.

Vizualizációs játékom: bemegyek ebbe a boltba, mit veszek meg? -kenyeret fél kilóért max 300 Ft körül adnék ki, megyek tovább jó lenne adalélmentes felvágotatt is venni ezért se tudnék kiadni egy pick szalámi áránál többet.Gyümölcslevet nem vennék, mert alapból nem egészséges ( tömény cukor), helyette vmi higított cukormentes limonádé szerűt meginnék max 250 Ft fél liter.Vennék vmi zöldséget meg zöldségpástétomot. Étcsokit. Olajos magvakat. Vmi egészségesebb sós ropogtatni valót. Tejtermékeket joghurt ohne zukor, sajt, sajtal töltött bogyók. Esetleg csökkentett cukortartalmú lekvárt. Paradicsomszószt.

Mást nem nagyon...

Teákat kávékat nem venném meg drágábban. Aszalmányokat sem vennék / lehet hogy más igen. Nem vennék drága péksütiket sem...Porleveseket sem...Húst sem vennék ott.

Alapfogyasztónak tekintem magam, aki próbál egészségesen enni és nem feleslegesen költeni


Ebből meglesz a forgalom, amire számítassz? Milyen a környék anyagi helyzete? Mekkora lenne a bolt bérleti díjja, alkalmazott költségei stb. Ezeket mind ki kell termelni, ha tényleg alámész picivel a bioboltok árainak és tartod is! akkor lehet sikered.

De mindig legyenek extra szezonális vevőcsalogató dolgok. Akár cserepesnövény fűszer, télen mondjuk egészséges mikuláscsomag.

De akkor már bele is venném a környezetvédelmi vonalat, pl lehetőség lehetne a kimérendő árut saját edényben elvinni. Főleg üvegcsomagolású termékeket forgalmaznék.


Mondom sok ötletem van... :D


Annyi a lényeg, hogy a) ne sznob bolt legyen és b) ne műanyagos norbi bolt szerűség.

Az átlagfogyasztókat kell megfogni :)

2016. nov. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
100%

Én már csak bioboltban és biopiacon vásárolok.

Kerékpárral járok, a piac pl. a város másik felében van, oda jegyet kell vennem oda-vissza minden hétvégén legalább, mert rámenne az egész napom az utazásra :D

Én is szeretem a bevált dolgokat, de egy közeli, megbízható boltért a fél lábam odaadnám. A probléma az, hogy abban az árkategóriában, amit te leírtál, ez esélytelen.

Ha viszont ellenőrzött öko, bio húst is forgalmazol majd, szólj mindenképpen, mert éppen azon töröm a fejem, hogy hol tudnék 2000Ft-os szállítási díj nélkül ilyet vásárolni.

Éppen azért jöttem fel, hogy megkérdezzem :)

2016. nov. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az ötlet maga jó, innentől a marketingen múlik minden.
2017. ápr. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!