Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Hol találhatóak olyan boltok...

Hol találhatóak olyan boltok Budapesten, ahol nagy választékban találok laktózmentes készítményeket (lehetőleg minél megfizethetőbb áron)?

Figyelt kérdés

Előző héten kiderült, hogy nagyon durva laktózérzékenységem van, ezért keresnék olyan boltot, ahol tudnék ilyen termékeket venni.

Esetleg, ha valaki tud ajánlani valami kiegészítőt (probiotikumot például), ami rendbehozza a tápcsatornámat, hálás lennék, mivel a dolog odáig fajult, hogy gondok vannak a tápanyagfelszívódásommal (főleg vitaminok terén), így egyik betegségből a másikba esek. (Idén már negyedjére vagyok beteg, rendszeresen van magas lázam, korábban volt hörghurutom, gyomorvírusom, ekkor még a víz is visszajött egy napig, most pedig influenza...) Természetesen orvossal is egyeztetek, tanácsot kérek, (máshova sem járok szinte szabadidőmben,) de örülnék saját tapasztalatoknak, boltcímeknek.


2017. máj. 16. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
összes nagyobb bolt
2017. máj. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Intersparban/Sparban rengetegféle van.
2017. máj. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, egy gyógyszerészt kérdezz meg, tudnak ajánlani.

De ha eszel laktáz enzimet, az is helyettesíti, és azt is lehet kapni.

Azt figyeld meg, hogy sok ún. laktózmentes étel nem az, hanem csak van bele téve laktáz enzim!!

2017. máj. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Aldi, Lidl. MIndkét boltban sokféle van, megfizethető áron
2017. máj. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tescoban is van laktozmentes. Pl efef is az

. Figyelj mert pl felvágott is tartalmaz laktozt.. Meg gyogyszerben is lehet. Pl kalmopirin az kimondottan laktoz mentes.ecseri uton van a táplálékallergiasok boltja,ott is van sok minden,de az szerintem drága mindennapos vásárlásra..

2017. máj. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
tesco,lidl,aldi,spar,interspar,de lehet kapni gyogyszertárba olyan port ami segit lebontani laktozt.
2017. máj. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igazából ilyen nagyobb boltokban csak laktózmentes tejet, meg felvágottakat láttam eddig. Tejet eddig se fogyasztottam, még kakaót se, sose szerettem (ezért is ütött ki ilyen későn a dolog...) Kicsit speciálisabb dolgokra gondoltam, pl kefír, majonéz (ezekből szoktam salátaöntetet csinálni). De ezekből gondolom csak plusz laktázos lesz. Idővel talán beleférnek majd úgy, de most teljesen mentesen kell ennem egy hónapig.

Laktáz tablettát, illetve probiotikunokat írtak fel nekem, az előbbit a terheléses teszt után be is vettem, illetve a "nyomokban tartalmazhat" ételek után is szedtem.

A gyógyszerekről, felvágottakról, kenyérről tájékoztattak szerencsére. Majd figyelem a nagy boltok polcait, hátha találok még kincseket. Köszönöm a segítséget! :)

2017. máj. 18. 11:10
 8/11 István1979 ***** válasza:
100%
Túlbonyolítod. A laktóz 2 molekula a glükóz és a galaktóz összekapcsolódása. Ha laktáz enzimmel szétválasztod őket, bármit megehetsz. Gyógyszertárban lehet kapni laktáz enzimet csepp formában. 4-5 e Ft a 200 csepp. Ez 40l tejhez elég. 1-2 csepp a főzelékbe ha már kész és 60 C' alatt van és lehet benne tej/tejszín. Lactase comfort a neve.
2017. máj. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8: Szia, a többi emésztési problémával is tudsz segíteni?

Valami enzimem nekem is hiányzik, szeretnék rájönni, melyik az. Gyümölcsöt, alkoholt nem tudok emészteni, gabonával van még panaszom, és az olajjal sem stimmel valami.

2017. máj. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A laktómentes tej is csak azért az, mert tesznek bele laktázt
2017. máj. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!