Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Érdemes Ausztriába átjárni...

Érdemes Ausztriába átjárni bevásárolni, mert az ottani élelmiszerek jobb minőségűek?

Figyelt kérdés
100 km-re van a határ, megérné?
2017. júl. 9. 17:16
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Nem.

Itt is van jó minőségű élelmiszer, bár nem olcsó.

De ami jó minőségű, az ott sem az!

És ha még ráköltöd a minőségre az üzemanyag árát, nem hiszem, hogy silányabb dolgokat tudsz itt venni, mint ott.

2017. júl. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pedig az ottani coca cola jobb például mint az itthoni.
2017. júl. 9. 17:33
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Egy próbát megér, menj és próbáld ki. 100 km nem is olyan sok, mintha átmennél itthon egyik megyéből a másikba.
2017. júl. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Havi egy nagybevásárlás pl megérné gondolom amúgy is jártok arra néha
2017. júl. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

200 km-nyi benzint elautózni, pénzt váltani és ott megvenni ugyan azt? Nagyon megéri. A Coca-Cola ott sem jó minőségű, a Coca-Cola mindenhol egy szemét, csak ott kicsit másmilyen szemét. X helyett Y adalékanyag, több-kevesebb cukor, satöbbi.


Amúgy a boltok polcai tele vannak osztrák meg német cuccokkal, főleg a LIDL meg az Aldi, ott egy az egyben ugyan azt kapod. De ha nagyon ráérsz és nem sajnálod a benzinpénzt se akkor hajrá.

2017. júl. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Probáld ki én lehet hogy heti 1x át járnék ,mert nagyobb a választék no meg másabb is,pénzt nem kell váltani ha van bankártyád simán lehet ott fizetni vele ,én már fizetem ausztriába ,sőt németbe is magyar bankártyával semmi gond nem volt vele.
2017. júl. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Coca cola csak példa volt, nem iszok soha olyan szart. De ott van pl. a Heineken, ami tényleg jobb volt a magyarnál.
2017. júl. 10. 11:09
 8/10 anonim válasza:
22%
Minek pontozzátok le az 5 öst? Vaze isszátok a mérget azt véditek még utána
2017. júl. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Van pár dolog, amit érdemes kint megvenni, mert olcsóbb, vagy jobb. Mi mondjuk nem 100 km-re, csak 10-re vagyunk a határtól, ekkora távra a benzinköltég említésre sem méltó.

Én nagyon szeretem az osztrák pékárukat, a tejtermékek is szuperek, minőségi az alacsonyabb árkategóriát képviselő is. Szeretjük a halkonzerveket (tonhal, lazac), na, azokat mindig kint veszem, egy bizonyos márka olcsóbb, mint itthon (bizony, a Rio Maréról van szó, ahol én veszem, teljesen emberi áron van, M.o.-n meg nem venném...)

Ha szeretitek a bio- és prémium élelmiszereket, azokból jóval nagyobb kint a választék, az étel allergiásokra is jobban figyelnek, sajnos nekünk ez nem mindegy, párom laktózérzékeny.

Viszont kóláért meg Heinekenért ne menj ki :) Pont az ilyesmit nem éri meg kint venni, vsz. drágább, és ugyanazt kapod, cserébe még cipelhetted is haza a dögnehéz üvegeket, 100 km-en kizötykölődik belőlük a szénsav.

Tudom, hogy volt ez a botrány, hogy mennyivel jobb egy csomó márka Ausztriában eladott terméke, de annyira minimális az eltérés az összetételben, hogy szerintem az átlag fogyasztó nem érzi egyáltalán. Vagy csak én nem vagyok elég kifinomult :)

2017. júl. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
oda járunk mink is Ausztráliába
2019. júl. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!