Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Tényleg igaz, hogy a Nyugat-Eu...

Tényleg igaz, hogy a Nyugat-Európában kapható élelmiszerek sokkal jobb minőségűek a hazainál?

Figyelt kérdés

Van erről egy nagyon érdekes cikk, és kíváncsi vagyok, hogy kinek milyenek a tapasztalatai evvel a témával kapcsolatban, és tényleg idehozzák azokat a termékeket, amelyeket külföldön már nem tudnak eladni?


Cikk: [link]



2014. ápr. 27. 17:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ez így ebben formában nem teljesen igaz.

Tény ,hogy vannak olyan dolgok -termékek amik nekünk ott jobban tetszenek ízlenek,és jobb minőségüek.

Nyugat-Europában is van jó -és rossz termék.

Termékekről annyit,hogy amit pl nálunk az Aldiban lehet kapni náluk nem mert :ott tényleg a rendes német termékeket árulják.

Én személyszerint az itthoni Aldiban pl még egy db Jacobs kávét sem láttam kint pedig más kávét nem árulnak csak német eredetüt.

2014. ápr. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem igaz. Otthon ezerszer szebb disznóhúst veszel mint itt kint Angliában.
2014. ápr. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem meg sajnos igaz a cikk.
2014. ápr. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én főleg a márkás termékekre gondolok, melyeket itthon és külföldön is egyaránt lehet kapni (pl: csokoládék, üdítők, sörök, mosóporok, tejtermékek, felvágottak), és azoknál szerintem érezhető a különbség.
2014. ápr. 27. 17:51
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Igaz.


Elsősorban azért, mert minden élelmiszerfajta előállításánál sokkal szigorúbb előírásoknak kell megfelelniük, és mert itt nem az a szempont, hogy a végén az ára minél olcsóbb legyen, hanem manapság az elsődleges piacot az egészséges/bio/természetes/jó minőségű termékek viszik - ezzel lehet itt eladni a dolgokat (míg otthon meg ugye azzal, hogy most 3 forinttal olcsóbb).

2014. ápr. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Én személyszerint az itthoni Aldiban pl még egy db Jacobs kávét sem láttam kint pedig más kávét nem árulnak csak német eredetüt."


Ez most nem értem hogy jön ide?

A Jakobs kávé pl. kifejezetten alsó középkategóriás, a jótól messze áll, de iszonyatosan, mindegy milyen nemzetiségű.


Mindenesetre az Aldiban, Lidlben is a termékcsaládok jó 70%-a megegyezik, ugyanazok a német márkák, a maradék Magyarországon utángyártott vagy tényleg magyar/egyéb környező országokból származó termék.

2014. ápr. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, igaz. Én Nyugat-Európában élek, jó sok éve már, de néha haza szoktam látogatni. Néhány alapélemiszertől eltekintve a hazai élelmiszerárak vannak azon a szinten, mint itt. A minőség sajnos néha nagyon gyenge, főleg a nagy láncokban kapható "saját" termékek.
2014. ápr. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

En londonban elek. Ami itt a legszutykosabb alja minoseg, az egy otthoni felso kozep, vagy also premiumnak felel meg. Tehat ha bemegyek a boltba, akkor a tej, sor, sonka, gyumlcsle, stb. ugyanannyiba kerul mint otthon, de a minosege joval magasabb.


Es a fentebb emlitett hus pelda azert nem mervado, mert itt nem divat a hentes. De azert van, es ha bemesz egy igazi angliai henteshez, gyonyoru arut talalsz.

2014. ápr. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A cikk sajnos igaz. Amit benne írnak pl. milka csokit az hülyeség, a kinti jobb! De magyarországon is lehet venni külföldit, mert van amit a német/osztrák piacos, és úgy van nálunk forgalomba helyezve, hogy csak egy matrica van rajta magyarul az összetevőkről.

Szlovénia a nyugat keletje, de mi náluk költjük el a pénzünk nagyobb részét, jobb, finomabb, egészségesebb, és elég sok esetbe pofátlanul olcsóbb. De ugyan azt is meg tudjuk venni fele áron!! és ez nem vicc.

2014. ápr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is igaz amit a cikkben írtak! Mi például Bécsben vásároltunk joghurtot ami igen is finomabb volt mit amit itthon árulnak,mosóport amivel szebbek lettek a ruhák mint az itthon vásárolttal,és még lehetne sorolni. De például azt amit itthon mi sajtként megveszünk azt Ausztriában el sem lehetne adni,ott nem találni olyan vacak minőséget mint itt. Sajnos valószínűleg ez abból fakad,hogy itthon erre van kereslet,ezt tudják megfizetni az emberek.
2014. ápr. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!