Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Miért lehet ilyen a boltos,...

Miért lehet ilyen a boltos, ráadásul. A tulajdonosról van szó? Szó szerint összegyűri a blokkot.

Figyelt kérdés

Maszek kisboltba járok amikor csak 2-3 dolog kell,közel van. Az esetek 90%-ban elémteszik a blokkot ahogy szokták,de mikor a tulaj felesége van a kasszában,néha letépi a blokkot a gépből és kidobja. Már volt,hogy mondtam neki,hogy a blokkot nem adta ide( ami így igazságos) ,erre ő húú,ne haragudj...,nem muszály az a blokk most az egyszer neked. Ezt mondta. Azt hittem kiesek a nevetéstől. Oda kell adni,ezt ők tudják pedig a legjobban. Nekem mindig kell a blokk,mert gyűjtöm. Ha valami baj van a termékkel mivel megyek vissza a boltba reklamálni?


Tegnap megint a tulaj felesége volt a kasszában és nem mindig ugyan,de tegnap kitépte a gépből a blokkot,láttam,hogy gyűri össze és dobja ki. Ez a harmadik eset volt. Tegnap viszont azért sem szoltam,hanem szépen elmentem szó nélkül és megfogadtam magamban,hogy ha legközelebb ez megtörténik,hogy kidobja a blokkot,azt fogom.mondani,hogy rendben van,visszaadom,húzza le mégegyszer a kódokat és üsse be mégegyszer és kérem szépen a blokkot. De én csak egyszer fizetek,és neki jó tanulópénz lesz,hogy bukott,nem csinál ilyet máskor.


Lehet sokan ezért lenéznek de akkor is nekem kell a blokk,ha valami baj van a felvágottal,stb. blokkal tudom visszavinni úgyhogy így a szabályos?


Sparban még utána szólnak az embernek,ha otthagyja a blokkot,hogy elnézést a blokkot hadd adjam oda. Itt meg...


Szerintetek miért csinálja ezt egy bolt tulajdonosa? Elgondolkodik vagy hogy?

Legközelebb joggal kérhetem a blokkot mégegyszer ,ha kidobja vagy szólhatok nyugodtan?



2017. szept. 23. 20:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
Te se vagy százas. Ami blokkot kapok én mindig azonnal kidobom, hacsak nem valami garanciás termék. Te képes vagy tíz deka párizsi miatt égetni magad a kisboltban a blokkal reklamálva? Tényleg, egy 200Ft- os xarért? Szerintem azért dobja ki a tulaj, mert a vevők úgyis kidobják, az emberek 99%-a nem ilyen kis buzgómócsing reklamálógép mint te.
2017. szept. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
Nem azt üti be, ami a valós érték.Jóval kevesebbet. Legközelebb szólj előre, kéred a blokkot.Bár, ha szívatni akarod, és nem adja oda, akkor beírsz a vásárlók könyvébe.
2017. szept. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Utálja a sok szemetet blokkot amit otthagynak meg szétszórnak a bolt előtt és azért dobja ki. Amúgy meg online kassza van. Én nem égetném magam pár dekás cuccokért. Vagy ülj be helyette, aztán majd megtudod milyen meló.
2017. szept. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
2, te is látod, !ennyit ütött be, ott a kijelzőn, annyit fizetsz. A blokkodon pont annyi van.
2017. szept. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Kisboltokban elő szokott fordulni. Engem mondjuk nem zavarna. Ha valamivel gondod akad, akkor szépen szólsz a boltos néninek/bácsinak és megbeszélitek, ahogy az ilyen kisboltokban szokás, és nem a blokkot lóbálva reklamálsz.

Természetesen ha egy hipermarketben vásárolsz nagyértékű, garanciás műszaki cikket, akkor érdemes megtartani a blokkot, de 10 deka párizsi meg 2 kifli miatt ne gyűjtsd a szemetet otthon és pláne ne undokoskodj az eladókkal.

Ha nem tetszik, ahogy csinálják, akkor ne járj oda, nem kötelező. Ha pedig mégis olyan jó, hogy közel van, és olcsó, és meg vagy elégedve a minőséggel (mivel nem írtad, ezért gondolom eddig sem volt problémád semmilyen termékkel ott), akkor meg örülj neki, hogy van a közeledben egy ilyen kisbolt, és inkább legyél jóban a tulajdonosokkal.

Ne veszekedj ilyen hülyeség miatt velük, csak magadból csinálnál bohócot és többet nem látnának ott szívesen. Inkább vegyél egy nagy levegőt, és valahogy próbáld meg feldolgozni, hogy nem gyűjtheted be az összes blokkot.

2017. szept. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy meg sem a Sparban, sem a Tescoban, sem sehol máshol nem szólnak már utánad, hogy "elnézést a blokkot hadd adjam oda". Odateszik a pultra, ha viszed viszed, ha nem nem. De pl. a Coopokban csak odavágják a pakolóba a többi közé.
2017. szept. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

Kérdezőnek: előre szólj, hogy kéred a blokkot. Ha kérdezi, hogy miért olyan fontos, akkor mondd, hogy a könyvelőd kéri.

azt gyanítom, hogy kevesebbet üt be...sajnos előfordul az ilyen. és észre sem veszi a vevő.

2017. szept. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%
Könyvelő blokkot nem kér, mert nem tudja könyvelni... Ahhoz számla kéne. Okos tanács...
2017. szept. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
Kisboltba ha megyek akkor vagy elsem veszem vagy azonal kidobom 1-2 tételnél .
2017. szept. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%
Banyek, szólj neki ELŐRE, hogy kéred a blokkot. Probléma megoldva. A pénzt pedig akkor adhatod oda neki, miután a blokkot átadta.
2017. szept. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!