Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Hogyan tudott a Lidl ilyen...

Hogyan tudott a Lidl ilyen pozitív imidzset kiépíteni magának?

Figyelt kérdés

Nem reprezentatív, de az ismerőseim, illetve pl. itteni fórumozók véleménye alapján a Lidl messze a legjobb élelmiszerlánc. Általában a leginkább pozitív véleménnyel vannak róla az emberek. Hogyan tudta ezt kiépíteni a Lidl?

Ezzel szemben érdekes, hogy mondjuk egy Tesco vagy egy CBA-Príma mennyire negatív képként él sok ember fejében.


2018. márc. 22. 23:13
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Német cég ésa németek köztudottak a minőségről, precizitásról.Azért a gondolkodásban jelen van hogy minőséget adjanak valamennyire, még akkor is ha egy olyan országban tevékenykednek, ahol a lehető legmagasabban lehet járatni az emberek lehúzását és hülyének nézését.Szerintem ez van mögötte.
2018. márc. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Fültanúja voltam, ahogy egy vevő egy meghirdetett akciós párátlanítót keresett, de már elfogyott.

A részlegen dolgozó eladó elmondta neki, fölösleges elmenni a város másik végébe a másik boltba, mert tartják a kapcsolatot, és biztos, hogy ott sincs.


De már rendelt még egy szállítmány, ami pár napon belül érkezik. Várhatóan ugyanekkora igény lesz rá, úgyhogy felírta a vevő nevét, előjegyzésbe, és felajánlotta, hogy ha megadja a telefonszámát, FELHÍVJA!!! hogy megérkezett a gép!

Soha ilyet egy "abc"-ben még nem hallottam!


Ezzel szemben a teszkó pl úgy az egyik legdrágább bolt, hogy NINCS benne eladó! Alapvetően egy raktár, a csemegepultban, meg a műszaki osztályon van csak eladó, egyébként csak árufeltöltők.

Lassan pénztáros sincs, az automata pénztárakat erőltetik, amik rendszerint rosszak, így óriási sorok vannak.


A cba meg coop... hát ha csak a szakmai összehasonlítást nézzük, már ott megbukott a dolog, minimálbérért vagy kicsit többért kb akármilyen eladót felvesznek, a lidl-nek meg nézz utána mennyit keresnek a dolgozói, és ezért cserébe, milyen hozzáállást várnak el tőlük.


De nem csak a lidl pozitív imidzsétől van ekkora különbség, a coop, cba , bőven tett a negatív megítéléséért!


A magukat kereszténynek, és egyben demokratának hazudó semjénféle aljadék csürhe miattuk vezette be anno a vasárnapi zárva tartást, amiben nem kis korrupció, és nem kevés pénzek forogtak. (Mert ezek kisebb boltok, és így jobban oda koncentrálódott volna a hétköznapi vásárlás, a hétvégi, nagyobb boltos nagybevásárlás helyett)


Ez óriási társadalmi ellenállásba ütközött, olyannyira, hogy népszavazást is indítottak volna az emberek.

De ha visszaemlékszel, még a népszavazást is ellehetetlenítette, és pofátlan módon elcsalta a fideszkndp , hiszen meg kellett dolgozniuk a zsebpénzükért.


De a törvény az törvény, végül is mégis sikerült a népszavazási kezdeményezés, aminek nyilvánvaló végeredménye lett volna, és ezt már nem várta meg a kormány, nem akart ekkorát égni, ezért magától törölte a vasárnapi zárvatartást.


Ez akkora ellenszenvet váltott ki az emberekből, hogy nekem pl az ismerőseim több mint fele bojkottálta a fenti boltokat, akkoriban egyikük sem vásárolt ott egy zsemlét se, de azóta is abszolút negatív mementóként emlékszik erre még nagyon sok ember.


És ebben semmiféle jobb meg baloldaliság nincs. Mellőzve minden politikát, aki ebben a pofátlanul nyilvános lopásban, aljas korrupcióban, az emberek életét diktatórikus , törvénytelen módszerekkel irányító társasjátékban benne van, azt utálni fogják az emberek.


Ezek mellett pl egy lidl, aldi, akik távol tartják magukat ezektől, akkor is előnyhöz jutnak a megítélésben, ha semmit nem csinálnak, csak nem hibáznak.

2018. márc. 23. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A Lidlben van jó minőségű áru. Kedvesek, segítőkészek az eladók.

A Tesco büdös, drága, hol ez nincs, hol az nincs, silány áru.

Coop, CBA valami időutazók. Mintha az elmúlt évezredből pottyantak volna ide.

Büdösség, fehér köpenyes mogorva vénasszony eladók. Alig van áru, az is hitvány.

Évek óta be nem tettem a lábam a két utóbbiba. Lehet azóta van változás.

2018. márc. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

De pl. a környékünkön van egy Spar ahol rettenetesek az eladók, az áru. Mintha válogatva lennének. Utálok oda bemenni - nem csak én, más is rühelli - de nincs a közelben más.

A jók kis Lidlből a 3. nyílt a városba, de a környékünkön csak ilyen fos Spar van meh még fosabb Tesco.

2018. márc. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én összességében amiatt a pozitív élmény miatt szeretek Lidlben vásárolni, hogy a kasszánál mindig sokkal kevesebbet fizetek, mint amennyire számítok. Ez nagyjából semelyik másik áruházláncban nincs így, sőt, az Intersparban meg a CBA-ban mindig többezret fizetek pár tétel után is (ritka, hogy ezekben vásárolok, de ha nincs más a közelben, akkor muszáj).


A fentiek mellett szerintem jó minőségűek a termékeik, jó áron vannak magas hústartalmú felvágottjaik, finomak a tejtermékek, a péksütik, a mirelit zöldségek, és még sok más terméktípus is. Plusz szeretem a "piacos" részt is, mindig találok valami jó dolgot ott is (konyhai eszközök, gyerekruhák).


A férjem a prémium termékeket szereti a leginkább, a különlegesebb felvágottak, sajtok, desszertek sokszor annyiba sem kerülnek, mint a többi boltban az azonos típusú, de hagyományos termékek.

2018. márc. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
En pl nem szeretem a Lidlt, de nem tudom miert, mondjuk egy Coop-nal jobb, az teny, es nagybevasarlast en is inkabb ott vegeznek mint a CBA-ban, de alapvetoen tobb olyan termeket megtalalok az utobbiban, amit szeretek, mint a Lidlben. De nalunk van Spar es altalaban inkabb oda megyunk, nem szeretem, hogy a Lidlben pl nincs huspult, csak elorecsomagolt dolgok amiket nem szivesen veszek. Hozzaallasrol es egyebekrol nem tudok negativat mondani, nekem egyszeruen a termekkinalatuk nem jott be, es ami nalunk van bolt, az iszonyuan zsufolt is, sokan szoktak bent lenni de keskenyek a sorok es kenyelmetlen igy a vasarlas :D De az teny, hogy az eladok ezerrel porognek mindig es nem is szoktak bunkok se lenni, de bunko eladokkal a kornyekbeli Sparokban is ritkan talalkozom szerencsere.
2018. márc. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
+ Lidlben, nőnapon egy szépen felöltözött fiú, minden nőnek adott egy szál rózsát. A Tescóban is voltam az nap és sehol, semmi.
2018. márc. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretem a Lidlt, jó minőségű termékeket tartanak elérhető áron, a boltok tiszták és kulturáltak, a dolgozók segítőkészek. Szomorú, hogy mindez kirívónak számít, ennek kellene lennie a belépő szintnek. A Tesco az utóbbi években szerintem sokat fejlődött önmagához képest, legalábbis az extra áruházaik rendben vannak. A sajátmárkás termékeik sem olyan rosszak már, mint a kék-fehér csíkos korban voltak. CBA-ba ezer éve nem járok, állandóan átcsesztek a vásárlásaimkor, a boltok mocskosak, büdösek, választék nulla, de legalább minden jó drága. Kösz, de maradok a német áruházláncoknál.
2018. márc. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

A Lidlben minőséget árulnak olcsón :)

De az Aldi is ilyen

2018. márc. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok elszállva tőle, havont 1x 3-4 dologért bemegyunk, de ennyi. Mindig megnézem az újságot, de amikor megyek 90%-ban nincs olyan amit ott kinéztem és kellene, még ha az akció kezdetekor megyek sem. A fizetés egy álom! 6 kassza van, ebből 2 szokott menni, ha 3, az már maga a gyönyör! Mindig kerülgetni kell a kipakolásra váró cuccokat, persze feltöltőt még egyszer sem láttam
2018. márc. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!