Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Más is így vásárol?

Más is így vásárol?

Figyelt kérdés

Vasárnap összeszedem a következő heti élelmiszer reklámújságokat és kiemelő filccel bejelölöm az akciós termékeket, amiket amúgy is általában vásárolok. A következő héten a lista szerint megyek egy-egy üzletbe (minden nap máshová) és úgy vásárolok be. Megjegyezném, hogy ezek az üzletek egymás mellett vannak a lakhelyemen, így nem utazgatok feleslegesen (egyébként is gyalog járok).

pl. Lidl-ben akciós a tej, akkor ott veszek, a Pennyben a hús, az Aldiban a tojás.

Ti is így csináljátok vagy csak én vagyok ilyen spórolós?



2018. máj. 3. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Heti 2x megyek boltba, az egyik fixen Lidl, a másik ahol épp a legjobb akciók vannak, meg olyan dolgok, amiket a lidlben nem kapok meg. Ilyenkor ott több hétre előre is veszek tartós dolgokat. Többre nincs időm.
2018. máj. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Nem, sajnos nàlunk egy db hasznàlható bolt van, cba... Oda minden nap megyek.

Kb havonta 1x jutok el a lidlbe és a tescoba..

2018. máj. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ment a zöld.
2018. máj. 3. 15:54
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
mi néha karikázgatunk, aztán kb soha nem megyünk el megvenni (max ha nagyon kell az a valami)
2018. máj. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Nem filcezek, de megnézem a Tesco spamet, más nekünk nincs (csak a Coop, sok km-es körzetben nincs más, de ott sosem vásárolok).

Havi egyszer beutazunk a városba és elmegyünk minden szimpatikus boltba s vesszük, ami ott jó. A minőség, íz is fontos, akciós cuccot akkor veszek, ha pont az a kedvencem vagy olyan termék, aminél ez teljesen mindegy. Pl. én a savanykás, minél zsírosabb tejfölt szeretem, az mindig a LIDL-ből származik, a tejföl normális árát nem is tudom, nem is érdekel. Bár általában nem használok tejfölt, de ez már egészségtudatosság meg egyéni működés, de példának megtette.

Pár akciós cucc esik be, sok olcsó cucc (ami jó és az adott boltban érdemes megvenni)...


Plusz rendelek webshopokból, sokszor ott messze a legjobb az ár.


2 ilyen nagybevásárlás között csak zöldségeshez és tojásos házakhoz járunk, más nem kell, mindent magunk készítünk tartós élelmiszerekből, legyen az kenyér, kókusztej, csoki vagy puding.

2018. máj. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
Dehogyis... majd ilyen felesleges időelbxással töltöm a hétvégémet. Sokszor itthon sem vagyunk sz-v, mert végre van időnk kimozdulni és túrázni. :D
2018. máj. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Bele is bolondulnék!

Elmegyek a zöldségeshez heti 1x vagy a piacra és ártól függetlenül megveszem a legszebb árut zöldségből, gyümölcsből, hüvelyesekből, olajos magvakból.

Aztán elmegyek a Lidlbe és megveszem a gabonákat, lisztet, tésztát, olajat, fűszereket, ha kell.


Készételeket, állati termékeket nem vásárolok.

2018. máj. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
volt idő hogy igy csináltam ,de ma már nem mert se kedvem se energiám nincs ilyenre ,hétközbe dolgozom ,hétvégén meg nem csak ilyenel szeretek foglalkozni.
2018. máj. 4. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

Át szoktam nézni az akciós újságokat, néha élek a lehetőséggel, ha valami amúgy is kell, de ha valamire szükség van, nem megyek el csak azért x kilométerrel odébb, mert ott 50 Ft-tal olcsóbban kapni.


Jó amúgy, ha valaki spórolós, de van, aki már átesik a ló túloldalára.

Anyósék csinálják ezt, hogy semmit nem lehet megvenni, ami nem "akcijós", pedig nem szegények, hogy ennyire spórolniuk kellene. Náluk csak egy kis bolt van, úgyhogy néha bevásárolunk nekik, és eléggé idegesítő, amikor egy amúgy is hiánycikknek számító árut néz ki, nagy nehezen találunk neki, miután végigjárunk hat boltot érte, aztán közli, hogy ja, mégse vegyük meg, mert neki csak akkor kell, ha "akcijós".


Sajnos a párom is örökölte ezt a szemléletet, mert amelyik boltban nincs mondjuk leárazott ásványvíz (most csak példának mondom), ott szerinte konkrétan "nem lehet ásványvizet kapni", és egy sz#r hely, hiába van egy egész sor telepakolva ásványvizekkel. És akkor nem vesz, inkább nélkülöz, és kivárja, amíg majd fél év múlva valamikor leakciózzák.

2018. máj. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!