Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Boltban rákérdezel egy termékr...

Boltban rákérdezel egy termékre, xy nevet említve, hogy az-e. Kiszolgáló azt mondja, hogy "igen". Visszakérdezel, hogy "akkor az ott xy? ", biztosan? VálSz

Figyelt kérdés
2018. júl. 8. 21:33
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

O.k., akkor leirom érthetöbben:

Cabanossi-t kerestem. Az egy jellegzetesen vékony kolbászféle. DE vannak koppintásai (magyar cégek által) amik ízben tulajdonképpen átlagos kolbász ízt prezentálnak csak épp olyan vékonyra gyártják mint a Cabanossit és természetesen más névvel látják el.

Kiszolgálót kérdeztem: Cabanossi van?

Mondta hogy "igen" és leakasztotta a kampóról.

Ujra kérdeztem: Biztosan az van ráírva a cimkére, hogy "Cabanossi"?

Megnézte majd a válasza igen volt.

Erre kértem jelentösebb mennyiséget.

Becsomagolta és átnyujtotta nekem.

Itthon derült ki, hogy tökmás, valami magyar, "kézmüves", nemfinom, copy.

2018. júl. 9. 12:28
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ez is Cabanossi volt, ugyanis azt sok cég gyártja. Ha neked egy konkrét gyárból való kell, akkor ne Cabanossit kérj, hanem konkrét gyárból valót.


Ettöl függetlenül a Cabanossi nem vékony bélbe töltött rendse kolbász, hanem teljesen más módon van feldolgozva és füszerezve, még véletlen sem magyaros ízü.


Így néz ki eredetileg:

[link]


Ez kb olyan vastag, mint a magyar füstöltkolbász, nem vékonyabb, de ahogy a képen látható, egész másmilyen belül.

2018. júl. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
A "Cabanossi" nem márka, nem is gyártó, hanem egy termékcsoport összefoglaló neve. Mintha azt mondanád, hogy lángolt kolbászt/virslit/debrecenit keresnél. Tehát nem csapott be a boltos.
2018. júl. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Na, ahogy végre elmondod a konkrét helyzetet (amit a kérdésben ugyanígy leírhattál volna), máris kiderül, hogy nem az eladó volt a hunyó. :DDD
2018. júl. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

De az eladó volt a hunyó mert állítólag ő olvasta a cimkén, hogy Cabanossi csak épp nincs is ráírva.

Ezen kivül minden , speciálisan Cabanossinak készült kolbászra ez rá is van irva.

Erre valami fantázianév van cimkézve.


Tájékozatlanok és rosszindulatúak minek osztják az észt?

Jó rágódást a Cabanossi témán! :-))

2018. júl. 9. 14:17
 16/21 A kérdező kommentje:
....legközelebb bocsánatot kérek az eladótól ha trapista helyett ementálit ad. :-))
2018. júl. 9. 15:06
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy eltévedve, ez nem a "trappista helyett ementáli" (mellékesen ebben az esetben jobb minöséget kapnál, mint amit kértél, minden épeszü ember szerint az ementáli kategóriákkal magasabb szinten van), hanem olyan,m intha sajtot kértél volna és nem találta ki, hogy neked trappista vagy ementáli kell.

A kérdésed ugyanaz, mintha kolbászt kérsz, utána megkérdezed, hoyg biztos kolbászt ad-e, és otthon lepödsz meg, hogy nem gyulai, hanem lángolt kolbász az, amit kaptál.

Mindegyik esetben (Cabanossi, sajt, kolbász) te vagy az, aki nem konkrét terméket kért, hanem egy gyüjtöfogalmat mondott, az eladó meg azt adott, amit kértél és nem amit gondoltál - mert nem gondolatolvasó!

2018. júl. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászólónak elgurult a gyógyszere, nagyon úgy fest :-))


Részemről lezártnak tekintem innentől a témát.


Beteg lelkűek kereshetnek más témát maguknak.

2018. júl. 9. 20:44
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Pedig, mint kiderült "a nagy gonosz utolsónak" teljesen igaza van.
2018. júl. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem elgurult a gyógyszere, hanem logikusan tud gondolkodni és ezt le is vezette neked.

Ha nem fogod fel, akkor a hiba még mindig benned van.

2018. júl. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!