Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » A biobobltokban mire utal a...

A biobobltokban mire utal a "bio" elnevezés?

Figyelt kérdés

Nem fogyasztok ilyen termékeket, de ma benéztem egy üzletbe, csak tájékozódás gyanánt

Azon már nem csodálkozom, hogy az emberek "megeszik" ezt a marhaságot, hogy a "bio" sokkal egészségesebb, mint a hagyományos, és elhiszik, hogy létezik bio kókuszgolyó, chips..stb. viszont az eléggé felháborító, hogy szinte az összes ott kapható termék csomagolása, "soha" le nem bomló műanyag, ami a környezetre nézve nagyon káros.

Most akkor aki ilyen cuccokon él, és egyben szeretne környezettudatos vásárló is lenni az ördögi körbe kerül, mert a kettő üti egymást.

Hogy van ez??!


2018. nov. 16. 23:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A bio azt jelenti hogy nem permeteztek vegyszerrel, es mutragyat sem hasznaltak, meg semmilyen vegyi anyagot.
2018. nov. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazabol nem az hogy kornyezetet vedje, hanem hogy te ne egyel olyan krumplit meg paprikat, amibe fel van szivodva a vegyszer.
2018. nov. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ok. Akkor itt félreértés történt. Egész pontosan az Árkád bevásárlóközpontban újonnan megnyílt "Bio barát biobolt"-ban jártam, ahol nem zöldségek és gyümölcsök, hanem műanyak tasakba csomagolt péksütemények, chisek, tészták és egyebek vannak.
2018. nov. 16. 23:22
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Valoszinuleg olyan lisztbol (buzabol) sutottek amit nem kezeltek vegyszerrel :)


De hat ki tudja hogy tenyleg igy van-e. En nem veszek biot.

2018. nov. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Műanyagba van csomagolva és akkor? Nem a környezetet védi a bio elnevezés. Azt jelenti, hogy nem tartalmaz mondjuk mesterséges anyagot, színezéket, sok-sok vegyszert meg ilyenek. Lisztben sincs ezer kezelőanyag. Nem gmo-s búzából van meg ilyenek!
2018. nov. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez nekem akkor is ellentmondásba ütközik.
2018. nov. 16. 23:44
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

Persze, hogy ellentmondásba ütközik. (Engem is zavar.)

De nem a környezetet védi a bio feltétlenül.

Amúgy sok helyen bio cuccok már nem műanyagba vannak szerencsére csomagolva!

2018. nov. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy nem a környezetet védi, de ha már az "egészséges élet" a cél, akkor hogy néz ez ki?!

Nemrégiben arra próbálták ösztönözni az embereket, hogy figyeljék az áruk csomagolását és lehetőleg minél kevesebb műanyag csomagolóanyaggal bevont terméket vegyenek, most meg itt van ez.

2018. nov. 17. 00:00
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

Az áruk körét jelöli mindössze a biobolt elnevezés. Van, amelyiket csak gyógynövényboltnak hívják, de ha többmindent árul, nem csak gyógynövényt, meg homeopátiás szert, akkor lesz biobolt.

Olyan árucsoportjaik vannak, amik az orvosságmentes gyógyuláshoz, egészségesebb táplálkozáshoz és háztartáshoz tartoznak.

Pl. gyógyfüvek, probiotikumok, vitaminok, mosószóda, gluténmentes ételek, vegetáriánus ételek, homeopátiás szerek. Van, ahol lehet frissen facsart zöldséglevet kapni.

A zöldség- és gyümölcsleveknek muszáj bio termesztésűnek lenni, mert ha rost nélkül fogyasztod őket, tehát a szűrt levet, akkor a vegyszerek felszívódnak a szervezetedbe. Ha nem bio, és rostosan fogyasztod, akkor az nem probléma.

2018. nov. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!