Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A vöröshagymát miért hívják...

Lexy1919 kérdése:

A vöröshagymát miért hívják vöröshagymának ha igazából nem is vörös színű?

Figyelt kérdés

2014. júl. 29. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Olaszországban a mi vöröshagymánk "fehér hagyma" és a mi lilahagymánk a "vörös hagyma", ami szerintem sokkal logikusabb :)
2014. júl. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A németeknél is vöröshagyma a lilahagyma :) Bár szerintem az tényleg lila.


Valószínűleg a vörösesbarna héja miatt nevezzük vöröshagymának.

2014. júl. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen a fehér hagyma logikusabb lenne. :D
2014. júl. 29. 21:20
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor felszedik a hagymát a földből (főzőhagymát)és kiterítve megszárítják vörösesbarna lesz a héja.

Szerinted ezt a színt minek lehetne még nevezni ?

egyébiránt van tiszta fehér héjú hagyma is, MO-on az a fehérhagyma.A lila meg lila, semmiképpen nem vörös.Mint ahogyan a lilakáposzta is lala, de van, aki vöröskáposztának hívja.

Itthon így szoktuk meg, hogy , ami nem újhagyma/zöldhagyma,lilahagyma vagy póréhagyma, az vöröshagyma.

tegnap valaki a zöldbabon filozofálgatott, hogy miért zöld, amikor sárga :)

Sok ilyen van a magyar nyelvben, egyszerűen el kell fogadni, hol mi a szokás. ha az olaszok másképp hívják, az ő dolguk, tiszteletben tartjuk az ő nyelvi szokásaikat is.

2014. júl. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pedig valamennyire vöröses
2015. jan. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!