Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Kötelesek-e a boltok kézi...

NameNight kérdése:

Kötelesek-e a boltok kézi bevásárlókosarat szolgáltatni a vásárlóknak?

Figyelt kérdés

Épp a Penny egyik áruházában voltam, hogy vásároljak tejszínt az ebédhez. Csak ennyiért szaladtam be, és nem vittem magammal bevásárlókocsit, mert hát hülyeségnek találtam, hogy egy termék miatt vigyek bevásárlókocsit.

Kis kézikosár persze egyáltalán nincs a boltban, miért is lenne?. Nos, szépen bemegyek kosár nélkül, (útirányom egyből a tejtermékekhez vitt) és azt vettem észre, hogy a biztonsági őr a seggemben van egész idő alatt. Majd megállított és azt mondta, hogy "Csak bevásárlókocsival lehet vásárolni", én meg állok ott, mint egy idióta, és nézek rá, hogy mi baja van.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy kötelesek-e feltüntetni ezt az új "szabályt" látható helyen? És kötelesek-e kézikosarat nyújtani a vásárlóknak? Mert eddig bárhol voltam, minden kis boltban volt kézikosár (és néhol bevásárlókocsikkal együtt).



2019. febr. 27. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Dehogy kötelesek.
2019. febr. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Nem kötelesek biztosítani külön kis kézikosarat is.

Ez nem új szabály. Mindig is így volt, csak sok helyen nem szólnak érte. Ahol szólnak, ott nyilván sok volt a rossz tapasztalat, lopások. Nem kell magadra venni.

2019. febr. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm.

De azért feltüntetni csak fel kéne, hogy "Bocs csak kosárral vásárolhatsz" vagy valami, nem?

2019. febr. 27. 15:26
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell biztosítani, de a biztonsági őrt sem értem. Ha valaki lopni akar azt lehet kosárral is. Ugyan annyi az esély a lebukásra.
2019. febr. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Régebben mindenhol volt kosár, szerintem azért szüntették meg, mert a nagy kocsiba az emberek hajlamosabbak többet pakolni. Nem mindenki, de átlagban ez működik és ezért megéri nekik.


Az általános, hogy kötelező a kocsi vagy kosár használata, gyakran ki is van írva. Ha nem láttad kiírva, akkor nyugodtan mondd meg az őrnek, hogy nem láttad kiírva a szabályt, és hogy sietsz, és így gyorsabban körbeszaladsz, mintha még egy kocsival is kéne szerencsétlenkedned egy darab tejszínhab miatt (plusz érmét előkotorni, ha nincs, akkor váltani stb), és már mész is a pénztárhoz.

2019. febr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Ahelyett, hogy álltál ott mint egy idióta, és néztél rá, hogy mi baja van, meg kellett volna mondanod, a biztonsági őrnek, hogy bocsánat, de csak egy db tejszínért jöttem be. Ennyi.
2019. febr. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Egész idő alatt? Egy tejszínért beszaladni az fizetéssel együtt kb. másfél perc. :D Ha nekiálltál kóvályogni meg zsebre tett kézzel nézegetni a polcokat, akkor ne csodálkozz, ha gyanús voltál.

Egyébként az lenne a legjobb, ha sehol nem lennének kézikosarak. Akkor mindenkinek vinni kéne sajátot, és nem vennének minden alkalommal műanyag szatyrokat meg táskákat, mert eleve lenne mibe pakolniuk.

Nehezebb/nagyobb dolgokat meg úgyis csak kocsival lehet venni.

2019. febr. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
nálunk kisvárosi központban van egymás mellett minimális távolságra egy penny és egy spar. pennyben kezdettől fogva nem volt kézikosár, ez náluk valami irányelv lehet, de sosem szóltak még érte ha csak minimális dologért ugrottam is be és kézben szorongottam a pénztárnál (szinte mindig sort kell állni mert ott mindenesek az emberek és nincs külön alkalmazott pénztárakra, folyton torlódik) na a sparban sokáig volt kétféle kézikosár is a bevásárlókocsik mellett, sima füles, és földön húzós, egy ideje úgy döntöttek hogy ezt beszüntetik, cserébe ingyenessé tették a bevásárlókocsikat, nem kell bele pénzt tenni ( eredménye hogy senki sem tolja vissza a helyére, ott van szétszórva a bejárat közelében) erre igazán nem értem miért volt szükség
2019. febr. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

Semmilyen kosarat nem kötelességük biztosítani. Ha úgy akarnák, akkor azt is megtehetnék, hogy semmilyen kosarat nem biztosítanak, csak persze ez nem érdekük.


Amúgy azért nem szoktak kosár nélkül beengedni, mert így sokkal egyszerűbb a dolguk, ha tolvajokról van szó. Gondolj bele. Ha van nálad kosár, abba teszed a termékeket, ha máshová téved vele a kezed, már tudják is, hogy rád figyelni kell. Ellenben ha kézben szednéd össze amit szeretnél, sokkal nehezebb észrevenni az ilyesmit. Lehet mondani, hogy de hát Te sosem lopnál, meg csak egy termékért mész be, nekik ettől még csak egy vásárló maradsz, aki vagy igazat mond, vagy nem. Nem ellened szól, egyszerűen csak így is védekeznek.

2019. márc. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!