Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Smoothie készítő?

Smoothie készítő?

Figyelt kérdés

Kaptunk ajándékba egy gépet, illetve párom, aki telefonban turmix meg aprítógépként emlegette (nem annyira ért hozzá :D), itthon megnéztem én is, igazából smoothie készítő (sencor).


Nem volt még ilyen gépünk, jól jönne néhány ötlet, praktika a használatához.

Például, fagyasztott gyümit lehet beledobni? A kézikönyve elég szegényes, leírja, hogy milyen sorrendben érdemes beledobni a dolgokat a jó keveréshez, ott sorolja a fagyasztottat, de van alatta egy táblázat hogy mit meddig érdemes kavarni, ott meg már csak a friss darabolt gyümit írja...

Szóval, mit lehet egy ilyen gépbe beledobi? Csak friss gyümi/zöldség, levesnek meg smoothie-nak, turmixnak, vagy megbirkózik a fagyott dolgokkal, esetleg magvakkal is?


Meg egyáltalán, milyen praktikákra, mire szoktatok használni egy ilyen gépet a mindennapokban? Szeretem a turmixot, néha biztosan fogok készíteni, de csak van valami hètköznapi haszna is.

Akár egy linknek vagy valaminek is örülnék receptekhez vagy ötletekhez, ha valaki tud ilyet. (Vicc amúgy, hogy még a gagyi 3000 ft-os szendvicssütő használati utasításában is írnak használati tippeket, egy ilyen géphez meg semmi...)


Köszönöm előre is!



2019. júl. 30. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egy kisebb teljesitmenyü van, ami egyszerre kb. 6 dl smoothie-t keszit. Van hozza ket plusz daralo, az egyikkel a magokat lehet, a masikkal nem tudom, azt nem hasznaljuk :D Az alap gepbe en elöször vizet öntök, kb 2dl-ert. A gyümölcsöt, zöldseget mindig nagyon picire vagom (max 2 cm atmeröjü). Fagyasztott dolgokat nem teszek bele, megvarom, hogy kiolvadjanak. Viz helyett meg 100 %-os citromlevel szoktam higitani. Ha sok rostban gazdag gyümölcsöt daralok, akkor mindig teszek hozza uborkat, vagy egyeb ledus zöldseget.
2019. júl. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hat elvileg azert smoothie keszito es nem turmix, mert fagyos dolgokat (is) lehet tenni bele.
2019. júl. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ehhez is 6 decis pohàr van, meg egy kisebb; 3 decis. Teljesítményre 500 w-ot ír a doboz. Próbáltam neten rákeresni a típusàra, de nem sokkal jutottam beljebb; nem sok infót ír, csak hogy milyen jó a két pohár, mert viheted magaddal, meg hogy smoothiet meg levest lehet vele csinálni...
2019. júl. 30. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!