Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Lesz valami baja a levesnek...

Lesz valami baja a levesnek ha pár elem beleesett és kb.15 percig benne voltak?

Figyelt kérdés

Na ez úgy volt hogy a nyaralónknál főztünk babgulyás levest. Mivel maradt ezért beletettük egy lábosba, arra rátettünk egy konyhakendőt, a konyhakendőre pedig 3 elemet (2 a dobozkájában, egy magába mellette). A taxiba belesüppedtek az elemek a levesbe a kendővel együtt. Mikor hazaértünk akkor vettük észre, egyből kiszedtük.(kb.15 percig lehettek az elemek a levesben, a dobozka teljesen átázott)

Szerintetek lehet valami baja a levesnek, alkalmas még emberi fogyasztásra vagy inkább adjuk oda a kutyánknak??



2019. szept. 8. 12:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
93%
Kérdezô, ha egyetértesz a #8 válaszolóval, akkor miért akartad megenni, vagy a kutyának adni. Most már nem értelek...
2019. szept. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
80%

Azt vágod, hogy a kutya nem konyhamalac? Olyan minőségű kaját adjatok neki, amit ti is megennétek. Ez 2019,nem adjuk már a romlott, avas vagy jelen esetben savas kaját a kutyának.

Én kiborítanám, az egészségünk az első.

És vegyetek egy edény fedőt, megelőzve ezeket. Vagy fedjétek le máskor tányérral.

Szerintem a forró folyadékban biztosan kioldodott valami. Ezekben sav vagy lug van.

2019. szept. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Nincs szívem hogy a drága levest csak úgy a budiba öntsem azért írtam
2019. szept. 8. 13:33
 14/22 anonim ***** válasza:
80%

#13

Az esetleg vegyszeres, vagy mittudoménmilyen leves drága, de a kutya egészsége nem?

Az állatorvos drágább, mint egy fándli bableves!

2019. szept. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
25%
Étkezési célra tökéletesen alkalmas, viszont a figyelem szétszórtsága miatt érdemes lenne orvoshoz/pszichológushoz fordulni.
2019. szept. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
12%
Ha az elek nem tartalmaznak Higanyt, Kadmiumot, nyugodtan megehetitek. A sav nem számít. Ha tül savas lenne, azt éreznéd.
2019. szept. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
61%

a kérdező 16-ban így köszönte meg a segítőkész válaszokat. Ahány ház annyi szokás.

Ne egyétek meg.

2019. szept. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
17%

Na a sok okos... Nem az elem savas, hanem a benne található anyagok egy része! Amíg azok nem jutnak ki az egyébként nem gyenge burkolatból, addig akár szopogatni is lehet. És mielőtt még valaki ezt is kitalálná, nem, nem szenvedhet áramütést, mivel nem töltődött fel tőlük a leves.


Kérdező: Ha az elemek nem sérültek (szinte biztos, hogy nem), nyugodtan fogyaszthatod.

2019. szept. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
91%
Bocs de nem értem az elemeknek mi volt a funkciójuk a konyharuhán. Amúgy ha a sav nem folyt ki az elemekből akkor szerintem nem lesz bajotok. Csak mivel levesben ázott ezt így nehéz lesz megállapítani.
2019. szept. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem szeret ételt kidobni, de néha nincs más opció.

Én a múltkor vettem 5 kiló előre csomagolt húst. Romlott volt, olyan szaga volt, hogy majdnem hánytam.

Blokk nem volt meg, kidobtam. Pedig van macskànk és kutyánk is.

Ha én nem enném meg, akkor nekik sem adom oda.

Ez a te döntésed.

Egyébként ha került a levesbe sav/lúg/nehézfém vagy bármi ilyesmi, az egy 80 kilós felnőtt szervezetet nem borít úgy meg, mint egy 10 kilós állattét. Én biztosan nem kockáztatnék. Nem tudom mennyi volt a leves, de az egészségetek egész biztos többet ér.

2019. szept. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!