Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Fejes salátát le lehet fagyasz...

Fejes salátát le lehet fagyasztani?

Figyelt kérdés
Bocsi, ha hülyeséget kérdezek...Szóval rendes fejes salátát le lehet fagyasztani (levelenként)? Ugyanis alapból nem igazán szeretem a zöldségeket, ha néhanapján úgy is döntök, hogy rakok mondjuk egy kis salátát a szendvicsembe, max. egy levél simán elég, és mivel a szüleim se nagyon esznek salátát, valahányszor megvesszük a fejes salátát, mindig itt rohad ránk szinte az egész. Az ilyen előre csomagolt saláta keverékeket meg megint nem szeretem, illetve azok is 1-2 nap után megrohadnak...Szóval arra gondoltam, hogy szétszedném leveleire a salátát és óvatosan, hogy lehetőleg ne nyomjam össze, beleraknám valami dobozkába őket, köztük valami papírtörlővel, hogy ne fagyjanak össze és így lefagyasztanám őket, aztán mikor úgy lennék vele, hogy na ma salátát szendvicset akarok enni, akkor csak kivennék egy levelet, kiolvasztanám (gondolom egy olyan vékony kis valaminek elég lenne pár perc pl. a konyhapulton) és beleraknám a szenyómba. Ez mennyire hülye ötlet? Vagy kiolvasztás után rossz állagú/ízű lenne?
2019. szept. 19. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem ajánlom. Nagyon szottyos és rossz ízű lesz.
2019. szept. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet.
2019. szept. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2019. szept. 20. 06:59
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokták fagyasztani, még levelenként sem, mert vizet ereszt és olyan lesz a szendvicsed, mint a mancs. Elázik.
2019. szept. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
Beteszed a hütöbe a salátát és kiveszel egy fagyott mosogatorongyot!
2019. szept. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!