Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » El lehet tenni az alaplevet...

El lehet tenni az alaplevet befőttként?

Figyelt kérdés
Szeretnék alaplevet csinálni, hogy kiváltsam a leveskockát (amit nagyon gyakran használok). Nyilván nagy adagot csinálnék egyszerre, mindenhol fagyasztást javasolnak. Nekem viszont kevés a hely a fagyóban, illetve a felhasználás is egy fokkal egyszerűbb, ha nem fagyott. Arra gondoltam, hogy ha lecsót lehet befőzni, valószínűleg az alaplevet is el lehet így tenni. Valaki próbálta már?

2019. okt. 7. 09:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag vizet főznél be, elég nonszensz.

Nézd, képzeld el, hogy a húslevest tárolgatod hetekig... Vajon hány nap után buggyan meg?

Nem tudom mennyi tartósítószer kéne bele, hogy elmaradjon, szóval te tudod, szerintem hülyeség.


Inkább csinálj zöldségekből leveskockát, és azt fagyaszd, nem foglal nagy helyet. Vagy zöldségekből krémes cuccot befőttes üvegbe, az eláll. De húsos lé.... neeeeee…..


MÉg annyit tehetsz hogy tényleg valami irtó sűrű alaplevet főzöl, és miután kiszedtél belőle minden feleslegeset vagy átszűrted, utána sűrűre főzöd, azaz redukálod, szóval elpárologtatot a leve nagy részét. Az íze, sűrűsítve ott marad.... És akkor kisebb adagokban fagyasztod de fagyasztod....

2019. okt. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha lefagyasztod akkor sokáig eláll.
2019. okt. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2019. okt. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!