Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy tudom a mákot ledarálni...

Basztet852 kérdése:

Hogy tudom a mákot ledarálni daráló nélkül?

Figyelt kérdés
Vettem fél kiló zacskós mákot. Itthon vettem észre, hogy nem daráltat vettem, darálóm pedig nincs. Milyen praktikával lehet daráló nélkül ledarálni?

2020. máj. 12. 10:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyanyám mindig kávédarálóban őrölte a mákot. Arra emlékszem, hogy egy kanál cukrot is tett mindig hozzá, mert anélkül beleragadt. Persze ha nem cukros mákra van szükséged, akkor ez a megoldás nem OK.
2020. máj. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Na, 8-as, nem vagy semmi, neked lenne képed egy kölcsönbe kapott kávédarálót befogni mákdarálónak? És mivel magyaráznád ki, ha beleragad a mák, mint írják is? Vagy ha benne marad egy-két mákszem.
2020. máj. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Kávéba mákszem? :) mi baja lenne?
2020. máj. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Annyi csak, hogy nem arra való, hogy mákot daráljunk vele. Ha én lennék az a szomszéd, aki kölcsönadott egy kávédarálót, nem örülnék neki, ha úgy kapnám vissza, hogy kiderül, nem is kávét daráltak vele, pláne, ha még a mákszemek is beleragadtak. Tiszteletlenség a szomszéddal szemben. Mondjuk legjobb nem kölcsönadni semmit. Max. egy ollót, ilyesmi. De nem elektromos eszközt. Én nem is adnék ilyesmit kölcsön. Lehet, hogy leejtik véletlenül, ki tudja. Aztán csodálkozik az ember, hogy miért ment tönkre idő előtt.
2020. máj. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!