Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mitől lesz egy fa vágódeszka...

Mitől lesz egy fa vágódeszka elviselhetetlenül büdös? Helyre lehet hozni?

Figyelt kérdés
Nem penészes, max. egy kicsit sötétedik, de ezt a sötét foltot nem lehet róla leszedni, szóval az nem hiszem, hogy penész.
2020. jún. 13. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Hát, próbáld meg, hogy ecettel befújod, és lesózod, majd hagyod állni egy órát. Esetleg még a szódabikarbónát megpróbálhatod, picit benedvesíted a felületet és bedörzsölöd jó vastagon szódabikarbónával, hagyod állni jó sokat és elmosod. Utána napon érdemes kiszárítani.
2020. jún. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Nincs más lehetőség minthogy le kell csiszolni a felszínt, majd újra bekenni valami faápolóval
2020. jún. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Fa vágódeszkát már 2-500Ft-ért lehet kapni.

[link]

Bemész az első multiba, vagy konyhafelszerelés boltba és megveszed, minthogy egy "elviselhetetlenül büdös" cuccal kétes eredménnyel kínlódj.

Én ezt untam meg és vettem műanyagot, azt alkalmanként garantáltan eredményesen el lehet mosni, nem szívja be a húslét, soha nem büdös és nem penészes.

Nekem ilyen van, csak fehérben:

[link]

2020. jún. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

Akár fa, akár műanyag, minden használat után tisztességgel el kell mosni, hogy a rajta maradt hús, egyéb szennyeződések ne induljanak bomlásnak, romlásnak rajta.

Márpedig ha minden használat után elmosod, akkor az nem fog büdösödni.

2020. jún. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!