Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Fagyasztott meggyből lehet...

Fagyasztott meggyből lehet lekvárt főzni?

Figyelt kérdés
Mielőtt valaki elkeseredne, hogy újra egy béna kérdés egy béna háziasszonytól, férfi vagyok és nem igazán házi. Most szedem a meggyet, de nem lesz időm arra, hogy lekvárt főzzek. Gondoltam kimagozom, lefagyasztom és egyszercsak lekvárt főzök belőle. Google barátomat már kérdeztem, de kíváncsi lennék igazi háziasszonyok vagy háziférfiak véleményére, tapasztalatára is. Köszönöm szépen előre is.
2020. jún. 14. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy lehet! Pár éve nálunk pont akkor érett be a barack, amikor nyaralni mentünk. Leszedtük, bevágtuk a mélyhűtőb3, plusz az összes ismerősünk mélyhűtőjébe 🤣🤣🤣🤣, aztán két hét múlva befőztük a lekvárt.
2020. jún. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet.


Egyszer véletlenül meggyszószhoz egy csomag málnát is kiolvasztottam, az egészből lekvár lett, valami fantasztikus. A meggy savasságához nagyon illett a málna illatos édessége. Az arány kb 3:1 volt. Ezzel azt akarom mondani, hogy ilyen módon lefagyaszgatott kis mennyiségű, nem egyszerre érő gyümölcsből érdekes kombókat lehet alkotni. Málna-ribizlit próbáltam már, az is jó.

2020. jún. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Simán. Mi a szedret szoktuk fagyóba gyűjteni és csak azután lesz belőle lekvár ha leérett a gyümölcs
2020. jún. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet persze, bár a legjobb akkor lekvárt főzni, amikor szezonja van neki.
2020. jún. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Két napja nem jártam erre. Kedvet kaptam a kombináláshoz. Köszönöm mégegyszer.
2020. jún. 16. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!