Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Sárgarépát (azon kívül, hogy...

Sárgarépát (azon kívül, hogy elrágcsálom nyersen) milyen módokon lehet úgy fogyasztani, hogy a lehető legtöbb vitamin megmaradjon (benne - ill. bennem)?

Figyelt kérdés
2020. júl. 1. 08:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
83%

Repa eseteben pont az a lenyeg, hogy sutni kell.


Karotinbol nagyon nehezen lesz e vitamin. A legjobb hasznosulas erdekeben pont nem nyers formaban jarsz a legjobban.


Paradicsom is fozve hasznosul jobban.

2020. júl. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!!!-----De jó, most, hogy írod, jut eszembe, hogy ezt már én is tudtam, csak 'elfelejtődött' Vagyis, ha egy kis olajon karamellizálgatom, az indulásnak tökéletes lehet...vagy talán 'teljes megoldás'?
2020. júl. 1. 11:33
 13/16 anonim ***** válasza:
53%

Ha a repat olajon sutod akkor 33%os e vitamin hasznosulast ersz el. Ha olaj nelkul akkor kb 26%.


Ezert van az, hogy aki vegan annak tolnia kell a repat, edes burgonyat, kellbimbot mert masbol nem nagyon lesz e vitamin.

2020. júl. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Én 'sajnos' nem vagyok vegán...inkább a másik véglet (sajnos). Sok húst eszem.
2020. júl. 1. 14:11
 15/16 anonim ***** válasza:
55%

Én is párolást mondok.

[link]

2020. júl. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2020. júl. 2. 08:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!