Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A házi majonéz vagy a bolti...

A házi majonéz vagy a bolti majonéz finomabb?

Figyelt kérdés

2020. okt. 30. 09:19
A kérdező szavazást indított:
Házi majonéz
Bolti majonéz
Egyforma
40 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Nekem a házi, már csak azért is, mert a boltiból készült ételeken a szósz másnapra teljesen felhígul.

Eleinte a tejfölre gyanakodtam, kipróbáltam az összeset, még háztól is vettem "igazit" és az eredmény ugyanaz. Mióta magam készítem a majonézt, azóta nincs ilyen gondom.

A házinak az íze egyébként teljesen tőled függ, így olyanra csinálod, amilyenre neked tetszik.

2020. okt. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%
Ez ugyan olyan hülye kérdés, mintha azt kérdeznéd melyik a szebb szín, piros vagy a kék?
2020. okt. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Ez:

https://www.youtube.com/watch?v=rzj-iNCMiaA

És tényleg 4 perc, viszont arra figyelni kell, hogy ebben nincs tartósítószer.

A bolti meg nem tudom miből van, hogy a hűtés nélküli polcokon tárolják és így is eláll hónapokig.

2020. okt. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

A házi.

A bolti majonézbe belekeverik a tojásfehérjét is (és még ki tudja, mi mindent), míg az eredeti majonéz tojássárgából, mustárból, olajból és némi fűszerből (pl. só, bors) áll.

Közel sem egyforma az ízük.

Persze aki mindig a boltit ette és ahhoz szokott hozzá, más véleményen is lehet.

2020. okt. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Erre az tud válaszolni, aki már csinált, vagy evett házit.

Ha csinált és mégis a boltit tartja finomabbnak, akkor felmerül a kérdés, hogy ő miért nem csinálta finomra?:)

Aki meg soha nem csinált, vagy evett házit, az minek alapján válaszol?

2020. okt. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

4. válaszoló vagyok, és sokszor csinálok itthon majonézt.

Először boltban vettem, de őszintén szólva nagyon nem ízlett.

Kipróbáltam az itthoni receptet, azóta sem én, sem a családom nem eszi a boltit.

De ízlések és pofonok, ezért az ilyen kérdésekre csak szubjektív választ lehet adni.

2020. okt. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
EGyértelmű, hogy a házi - mert azt pont a saját ízlésedre tudod formálni.
2020. okt. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mar minden háztartásban van kezi-mixer. Egy majonézt osszedobni par perc kerdese es meg tul nagy rumlival sem jar. Akkor csinálsz amikor szukseg van ra, annyit csinálsz amennyi kell … es azert a hazinal ritkan jobb a nagyuzemi.
2020. okt. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

8: de mixeer nélkül, egy sima habverővel is két perc alatt készen van...


Én a jobb oldali spirálist szeretem, kis mennyiségből (1 tojás) is prímán meg lehet csinálni a majonézt.


[link]

2020. okt. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
A házi.
2020. okt. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!