Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » "Strand" fokhagyma készítése,...

"Strand" fokhagyma készítése, hogyan?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy volt már, de nem találom. A strandokon a lángososnál van ilyen fokhagymás cucc (régebben, gyerekkoromban egy jellegzetes ótvar mocskos üvegben tartották, még mocskosabb kenőtollal) amit a lángosra kennek. Sehol nem találom, hogy hogyan készül, már több mindent próbáltam de nem lett olyan. Mi a titka?

2020. nov. 5. 19:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
3 gerezd fokhagyma, egy evőkanál olaj, csipet só, hagyod állni 10-15 percet, majd öntesz rá fél dl vizet.
2020. nov. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A fokhagyma természetesen összetörve.
2020. nov. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszi! kipróbálom
2020. nov. 5. 20:19
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az 1-es pontosan leírja mi is az a strandi fokhagyma. A 2-es egy sokkal jobb alternativát ad házi használatra. Én is igy szoktam.
2020. nov. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Nos 1-es jot irtal, tokeletesen jot … de ez a jofajta hazi! Strand stílushoz autentikusabb a fokhagyma paszta limonade.
2020. nov. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

#3: A 2-es az 1-es kiegészítése akart lenni, miután eszembe jutott, hogy ismerősöm az egész gerezdekre öntötte rá az olajat.


Egyébként amit írtam, az már a strandinak a házi változata. Ugyanis sok helyen csak fokhagyma, só, víz, mivel maga az ecset már csupa olaj, mivel a lángos kenegetésével folyamatosan vesz fel magába olajat.

2020. nov. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
"Strand stílushoz autentikusabb a fokhagyma paszta limonade." Ezen mit értesz? "paszta limonade"
2020. nov. 5. 22:07
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
siman a vizzel higitott fokhagymakrem
2020. nov. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Én is úgy tudom, hogy simán vízbe áztatják a fokhagymát. Lángosos ismerős legalábbis ezt mondta egyszer.
2020. nov. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, rengeteg dolgot kipróbáltam, de a sima víz nem jutott eszembe. Ecet, olaj, citromlé minden volt, volt,hogy megprbáltam olajban megpiritani stb. De ez a víz nem volt köztük. Holnap kipróbálom.
2020. nov. 5. 22:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!