Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » 4fős családra próbálom a...

4fős családra próbálom a bevásárlást rendszerezni, mert sajnos az össze-vissza bevásárlási mód valahogy nem jött be. Természetesen sosincs semmi, ami kéne. Valaki a kezdetekhez tudna tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Pl. Hogyan lehetne átállni, a bevásárlólistát összeállítani?

Jó lenne hetente egyszer, maximum kétszer vásárolni.


2010. aug. 10. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Mindig tartok itthon az alapvető élelmiszerekból liszt,cukor,só,tésztafélék stb. tartalékot. Amikor az utolsó csomagot felbontom valamiből,azonnal felírom a konyhában levő bevásárló listámra. Általában kéthetente vásárolok be.
2010. aug. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk havonta, fizu után van a nagybevásárlás. (Jelenleg épp ma) Összeírjuk előre, mindig, hogy mi kell, pl tojásból mindig 30at veszünk, kartonnyi tej, cukor. Mindenféle húsok, attól függ, miket akarunk enni. HA fogyóban van a tésztakészlet, kipótoljuk. Mindig van itthon fodros nagykocka, spagetti, zarvacska, tarhonya, és különböző levestészták. Konzervekbe is be szoktunk ruházni, most épp paradicsomot pótoltunk. Szokott lenni itthon vörösbab, káposzta, paradicsom, ananász és őszibarack konzerv. A sütési alapanyagokat anyáék nem szokták nézni, demindig van 10 kiló liszt legalább, sütőpor, vaníliás cukor, száraz élesztő, sütőmargarin (aldis, tök jó, úgy 5-6 kocka szokott lenni). A mélyhűtőben vannak lefagyasztott előre gyártott kaják, mindenféle husok, idénygyümölcsök. Élelmiszereken kívül mindig megnézzük, mi nincs itthon, pl mosószer, öblítő, mosogatószer, wc-papír, és azt is veszünk. Ezt így havonta.

Aztán mindig van, ami kell még, ilyen a krumpli, a hagyma, meg mindenféle alapanyagok, de ezeket piacról szoktuk hozni, mint a gyümölcsöt is.

Naponta hozunk kenyeret, meg apróságokat, amik kellhetnek a kajához.

Remélem segíthettem =)

2010. aug. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

én is úgy csinálom ahogy első: ha valamiből már az utolsó csomagot használom fel, felírom a bevásárlólistára.

1-2. jókat írt. kezd el eszerint, aztán ahogy halad a hónap látni fogod a fogyások mértékét, lassan hozzászoksz, hogy mi fogy jobban mi kevésbé.miből kell nagyobb tartalék otthon miből kevesebb.

2010. aug. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tölsd fel a kamrát alap dolgokkal tészta, rizs, krumplit... mindenből nagy adagot.

Előre készitsd el a heti menüt ez alapján vásárolj be a hétvégén.

Kilós párizsit, májkrémet, virslit a nagybevásárlásnál meg lehet venni kis adagokban lefagyasztod és hétközben csak kenyeret kell cipelni.

Félkész fasirt, pranélolt, pácolt húsikat tarthatsz a mélyhütöben és van a fözelékekhesz 1 gyors feltét, vagy gyors vacsi.

2010. aug. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fogsz egy papírt meg egy tollat, felírod, mi kell, és megveszed. Pénzt vigyél.
2010. aug. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam hogy egy hónapban irtam h miből mennyi fogy ilyen alap dolgok h tejű liszt mosópor stb és következő hónap elejűén annyit megvettem
2010. aug. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csinálj egy nagy bevásárlást, írj össze minden alapvető dolgot, ami kell nektek otthonra, ezeket vedd meg. És ahogy előttem írták, mikor az utolsó csomagot bontod fel valamiből, akkor írd fel a listára.

Főzéshez meg egy-két dologért el lehet ugrani még a közeli kisboltba is akár.:)

2010. aug. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Anyukám is úgy csinálja, ahogyan a 2. hozzászóló családja. Fontos, hogy vezess egy ún, háztartási füzetet, amibe a bevásárlólistádat írod, másik felébe meg tervezhetsz heti menüt. Hidd el már 2 hónapban látni fogod, hogy esetleg hol folyik ki a pénz. A nagy bevásárláson kívül írd fel, hogy a napi bevásárlásokon mit veszel, az utolsó csomag ropit is. Látni fogod hogy mire mennyit költesz.
2010. aug. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!