Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ha a rizst formába teszem, az...

Ha a rizst formába teszem, az úgy marad?

Figyelt kérdés

Pl. ha a főtt rizst tálaláshoz beletömködöm egy sütemény kinyomó formába, majd leemelem róla, az meg fogja tartani azt a formát?

Ha ez nem túl célszerű megoldás, milyen módszert javasolnátok? :)



2020. dec. 22. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Ha elég vizet szívott magába a főzés során, akkor igen.
2020. dec. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez fugg a rizs fajtajatol, elkeszitesi modjatol es felhasznalasi celjatol.
2020. dec. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Vagyis akkor, ha ez a célom, hogy megmaradjon úgy a formája, mit javasolnátok, hogy csináljam? :)

Köretként lenne.

2020. dec. 22. 21:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamám a ludaskását mindig kuglóf formába pakolta és szépen kiborította egy tálra. Megtartotta a formát.
2020. dec. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Az anyu a levesmerő kanálban szokta formázni a rizst és tökéletes félgömb lett belőle. Étteremben is kaptam már így tálalva.
2020. dec. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Pergősre főzött rizs nem, ha ragacsos, skkor igen
2020. dec. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#4-5: a kuglóf forma, és a levesmerő kanál egy félig zárt dolog, én (ahogy írtam is) sütemény kinyomóról beszéltem.

Végül máshogy alakult a dolog, de majd egyszer... :D

2021. jan. 5. 06:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!