Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen veszélyei lehetnek...

Milyen veszélyei lehetnek annak, ha valaki forralatlan tejből készít aludttejet?

Figyelt kérdés

Lényegében a lehetséges betegségek és káros mikróbák tárháza érdekelne, van-e valamilyen lényeges veszélye?


Automatából származik a friss, teljes tej, eddig még csak joghurtot készítettem belőle (forralt tej beoltva), most azonban hagynám magától erjedni.



2021. jan. 3. 07:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
77%
Bolti tejből Te legfeljebb rozsdamarót csinálsz. Keserű lesz és lila, érted, lila, besz..rás miből lehet?!
2021. jan. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Márpedig tejből van.


Az UHT tej azért nem alszik meg, mert nagyon magas hőfokon kezelték, azaz hiányoznak, vagy kiölték belőle azokat a baktériumokat, amik az erjedésért felelősek, ezen felül a csomagolás is olyan, hogy minél inkább kitolja a termék élettartamát.


A 1,5%-os tej pedig azért alhat rosszabbul, mert zsírszegény. Ha a joghurtnak szánt tejbe (otthon ki lehet próbálni) tejfölt teszel, akkor hamarabb megalszik, feltételezem a jótékony bacik ezen a plusz zsíron, vagy energián jól elnyammognak és gyorsabban tudnak szaporodnak.


Gondolom én, mint laikus.

2021. jan. 4. 09:12
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem a tejzsíron élnek, hanem a tejcukron.
2021. jan. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Lila..na ezt kiprobalom, Arra srm gondoltam hogy steril a tej..
2021. jan. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
100%

Milyen veszélyei lehetnek annak, ha valaki forralatlan tejből készít aludttejet?

Lesz egy VALÓDI aludttejed.

2021. jan. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
:D Egyébként automatából veszem a tejet, nem tudom, hogy írtam-e már. Már 4 befőttes üveggel lett és nagyon finom. Imádom a tejfölt rajta.
2021. jan. 8. 11:47
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Még nem írtad. Az autómatâs tej az jó, mert az olyan tej, ahogy kijött a tehénből csak pasztőrözve van. Jó étvágyat hozzá, ill. egészségedre!😉
2021. jan. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
100%
Pasztőrözött tejből is lehet aludttejet, és ultramagas hőmérsékleten kezelt tejből is lehet joghurtot csinálni. De be kell oltani: vagy készen vett kultúrával, vagy akár simán bolti aludttejjel, illetve joghurttal. Szóval megadni a kellő lépéselőnyt a megfelelő kutúrának/flórának. Az is sokat segít, ha a tejnek a megfelelő hőmérsékletet biztosítom (ez joghurt esetében a kézmelegnél valmivel nagyobb hőmérséklet). Ez utóbbi nem mindig sikerült nekem (a minisütő tetején nagy porcelánegdényben egyensúlyozgatom ki a megfelelő hőmérsékletet kézzel), de eddig még nem volt baj.
2021. aug. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!