Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miért van az, hogy a teát...

Miért van az, hogy a teát forrázni kell, a gyógynövényeket is, miközben a zöldségek, vitaminok, stb. nem jó forrázva?

Figyelt kérdés

2021. jan. 14. 23:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
18%
Nem szabad a teát langyos vízzel leönteni, nagyon sok bacit tartalmaz, a nagy része spec. szalmonellat. Vizsgáltuk a bolti kínálatot, elég elkeserítő. Csak forróvízzel szabad leönteni
2021. jan. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
83%
A hatóanyagokhoz szeretnenk hozzájutni. Teánál megvan a sajátosság, áztatas vagy forralás, és a zöldségekben a vitaminok ís kellenek, a forralás ott sok vitamint elpusztit
2021. jan. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
81%
Gyógynövény forrázat másképpen tea készítése: forrásban lévő vízzel a füvet felöntjük. Tehát egy tálba rakjuk a füvet és arra öntjük a vizet ( a forralt víz nem desztillált víz ). Majd 15-20 percig lefedve állni hagyjuk, utána leszűrjük. Így kioldódnak a hatóanyagok. Vannak hőre érzékeny hatóanyagot tartalmazó gyógynövények, mint pl. a csipkebogyó vagy a medveszőlőlevél, azokat 6-8 órán keresztül hideg vízben áztatjuk, így oldódik ki a hatóanyag. A hatóanyag csak ritka esetben vitamin.
2021. jan. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
67%

Rendkívül nagy a szórás, a gyógynövény teákat más és más módon kell elkészíteni. A hatóanyaguk kioldódása a cél, és az sok esetben más. Vitamintartama egyedül a csipkebogyónak van, de egy csomó anyag, csak forró vizes forrázással oldódik ki.

De vannak kivételek, például a fehér fagyöngy 12 órás hideg áztatással kell elkészíteni.

De a kutya bengekéreg teát rövid forralással kell elkészíteni.

2021. jan. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
hú, hát itt jó sok különböző indok és érv volt! ha én a kertemben szedem vidéken, akkor talán nincs szennyeződés, nem? de ha üzletben veszem, elvileg abban sem kéne legyen. és ha forrázom a 80 fok helyett, akkor a hatóanyag hányad részét veszítem el kb.?
2021. jan. 15. 10:13
 16/19 anonim ***** válasza:
57%

Úgy látom, megragadtad a lényeget..


Minden egyes gyógyteára rá van írva a elkészítési mód. Mint a gyógyszerekre az adagolás. Azt be kell tartani, mert úgy ér el hatást. Például nem lehet fémszűrőt használni.


A gyógynövények gyűjtésének részletesen meghatározott szigorú szabályai vannak. Például úttól legalább 500 m-re gyűjthető.

Vagy vannak gyógynövények, amelyeket virágzás előtt kell, vagy éppen 11-13 óra között legmagasabb a hatóanyaga.


Forgalomba hozatal előtt vizsgálják a szennyezőanyag tartalmát. Ha határérték fölötti, nem hozható forgalomba.


Ha gyógyulás a cél, akkor szigorúan be kell tartani az elkészítési módot, hiszen ezek is gyógyszerek, csak jóval kisebb dózisúak. Megtévesztő a tea kifejezés, inkább gyógyitalt mondanék.


Ha élvezeti célból iszod, mert csak jó ízű, akkor úgy készítsd, ahogy neked ízlik.

2021. jan. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
51%

Engem is meglep, de 11esnek igaza van: bacik, gombák, szalmonella lehet a teában, ezért kell forrázni és min. 5 percig állni hagyni.

[link]

Viszont nem szabad órákig áztatva hagyni a teát.

2021. jan. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
53%

17# én is azt mondom, forrázni kell, le is lettem pontozva. Voltam szalmonellás, kórházba kerültem, kontaktkutatást végeztek, és mondták hogy néha bejön esetlegesen egy teaszállítmány amely szalmonellás, és szórványosan megbetegedést okoz. Konkrétan tudom melyik tea az, azóta már módosították, rá van írva a dobozára, hogy forró, lobogó vízzel kell leönteni.

Érdemes elolvasni mindig a készítési módot, meg hogy honnan származik a tea.

2021. jan. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
70%
13-as vagyok. Kérdező a forrázástól nem veszíti el a hatóanyag semekkora részét! A vitaminok bomlanak le magas hőfokon és egyes hatóanyagok. A zacskóra rá van írva az elkészítés. Ha meg a kertedben szeded, a googlen megnézed, hogy kell elkészíteni.
2021. jan. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!