Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen tapasztalatok vannak...

Milyen tapasztalatok vannak ezekkel a tekerős sajtreszelőkkel kapcsolatosan ?

Figyelt kérdés

2021. jan. 30. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Nem vált be. A trappista csak elkenődik rajta, a valódi kemény sajtokat, pl parmezán meg nem tudod olyan erősen nyomni, hogy jó legye .


A legtuti bb a 4oldalú ikeás idealisk reszelő.

2021. jan. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem pont a trappistához kellene. Az a bajom, hogy egyszerre csak keveset kellene reszelnem egy rántott húsra, vagy szendvicsre , de utálom mindig mosogatni a szögleteset. Gondoltam úgy ahogy van reszelővel együtt beraknám a hűtőbe a legközelebbi használatig.
2021. jan. 30. 20:08
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Akkor vegyél ilyen kis nyeleset.
2021. jan. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
2021. jan. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Esetleg valami drágább, elektromos....
2021. jan. 30. 20:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy szétkeni... rendes sajtot próbálj venni.
2021. jan. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
A 3-as válaszolónak igaza van, magam is pont ezt akartam javasolni, csak már okafogyottá vált, mivel leírták előttem.
2021. jan. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A megoldás: Jó minőségű reszelő kell, és előtte a sajtot kicsit be kell tenni a fagyasztóba (ne legyen betonra fagyva azért). Így kenődni nem fog, viszont ha túl sokáig hagyod fagyni a sajtot, akkor nehéz lesz a darálót tekerni, és apró, porra emlékeztető reszelék lesz az eredmény.


Amúgy én ilyen célra egy 30 éves kekszdarálót használok, szép hosszú csíkokra szedi a sajtot, és nem trancsíroz. Egyetlen hátránya, hogy egy méretet tud, semmi mást.

2021. jan. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik sajt kenődik, az minden reszelőn kenődik, ha nyele van, ha nem, ha tekered, ha nem.

Nekem tekerős van és tökéletesen elégedett vagyok vele. Pillanatok alatt ipari mennyiségű sajtot le lehet reszelni vele.

A 8-nak igaza van a fagyasztással, de én pl. megveszem a nagyobb darab sajtot és amit reszelésre szánok azt nem csomagolom be, éri a levegő és szikkad. Soha nem kenőcsös a reszelőm.

2021. jan. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kényelmetlennek találom a használatát, és elmosni is körülményesebb, mint a négy oldalút. Én is azt javaslom, hogy a kenődős sajtokat kicsit fagyaszd be a reszelés előtt.
2021. jan. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!