Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell tésztát dagasztani?

Hogyan kell tésztát dagasztani?

Figyelt kérdés

Nyomkodom, húzkodom a tésztát. Szülő szerint ez nem dagasztás, hanem gyúrás. Megkértem, hogy mutassa meg hogyan kell akkor. Megmutatta. Megpróbáltam én is és szerintem ugyanazt csináltam, mint ő is, de szerinte rosszul csinálom, mert én gyúrom a tésztát, nem dagasztom.


Hogyan kell akkor dagasztani? Mert én nem értem...



2021. febr. 25. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Youtube : szoky konyhája
2021. febr. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én először összegyúrom, hogy elvegyüljenek a hozzávalók, aztán olyasféle mozdulatokkal csipkedem és hajtogatom a tésztát, mint amikor a rántottához habosítom fel a tojásokat. A lényeg, hogy jó ruganyos, fényes és egyben puha, levegős tésztát kapjak. Anyukám nekem is mindig beleszólt, mert ő valahogy ököllel szokta püfölni, és neki úgy lesz jó. Valaki meg egyszerűen bedobja a robotgépbe, és úgy is megkel és finom lesz, szóval olyan mindegy, legyen finom, és számodra kivitelezhető.
2021. febr. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Többféle módszer is lehet, mostanában az a "divat", amit te is írsz, hogy nyújtod-húzod-nyomod...


Anyukád lehet a régi módszert tudja, mikor csapkodták meg ököllel gyömöszölték...

2021. febr. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
A dagasztáskor a tésztát nem hajtogatod, hanem erősen "nyomkodod, dagasztod. Nem azonos az eredmény.
2021. febr. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor pedig jól csinálom, mert ti is azt írjátok. 🤔 Nekem ez rejtély, hogy miért gondolja a szülőm rossznak.
2021. febr. 25. 16:59
 6/10 anonim ***** válasza:

5: ((3-as voltam)


ahogy írtam, azért, mert ők másképp csinálták! Mármint anyáink-nagyanyáink.


Ha rákeresel Paul HOllywood dagasztására a youtube-on, prímán látod nála is hogyan csinálja...

2021. febr. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tessék: https://www.youtube.com/watch?v=a9DP53VdVoM


3:15-től nézd! És mutasd meg anyukádnak is. :))))

2021. febr. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De a videón ő pont, hogy gyúrja, nem? Mert a második mozdulatával kinyomja a tésztából a levegőt.
2021. febr. 25. 17:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem! A gyúrás az, amikor a gyúrt tésztát (pl. levestészta, szélesmetélt, stb.stb.) gyúrogatod.
2021. febr. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Paul Hollywood a kenyerekhez használt módszert mutatja be (előbb a mozdulatot néztem, s azt felismerve néztem rá a címre). Itt látható a dagasztás (legalábbis az egyik dagasztós mozdulat, az ujjakkal való erőteljes összenyomás) egy pár másodperc erejéig, 1:15-től: [link]

Amikor pedig nem az ujjaimmal nyomkodom a tésztát, mert mondjuk ez elég fárasztó az ujjaknak, akkor ököllel is nyomkodom néhányszor a tésztát.

2021. febr. 26. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!