Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan is miket lehet kuktában...

Hogyan is miket lehet kuktában főzni?

Figyelt kérdés

Most kaptam egyet, de halovány fogalmam sincs, hogyan kell használni. Ja, ráadásul egy régit, tulképp örököltem.

Köszi a segítséget.


2010. aug. 19. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Szívesen.

2010. aug. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne töltsd tele SOHASE,sőt inkább max csak félig legyen és fekete borsot(egészet) ha lehet kerüld el a kuktában.

Ha elkezdett fütyülni a kukta ,a legkisebb lángra kell letekerni gázt,és ezen hőfokon szépen "elfüttyögve" megfő az étel a következő 20-40 perc alatt.

(A főzési idő kb harmadára-negyedére csökken le a kuktában.)

Főleg nehezen megfövő húsokat szoktak megfőzni benne,illetve sok háziasszony ebben főzi "elő" pl a marhapörkölthöz,zúzapörkölthöz a húst,hogy ne 3-6 órát főzze sima lábosban.

2010. aug. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még annyit hogy a főzés után közvetlenül nem tudod kinyitni a fedelet (a nyomás miatt), ezt egy hosszú kés hegyével, ....a fütyülő szelepet felemelve óvatosan kiengedve a gőzt..... tudod kiengedni a kuktából.
2010. aug. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A pörköltet is uú. kell főzni? Úgy értem, hogy megcsinálom benne az alapot, rárakom a húst, a vizet és lezárom?

2010. aug. 20. 22:15
 5/5 anonim válasza:

a kukta lényege hogy megröviditi a fözési idöt és benne maradnak a tápanyagok a kajában.

pl a gulyáslevest csak abban csinálom meg a csontlevest is

csak beledobálok mindent és hagyom hogy dolgozzon

2010. okt. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!