Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ujratoltheto kavekapszul?

Ujratoltheto kavekapszul?

Figyelt kérdés

Nespresso gepemhez vettem egy fem, ujratoltheto kavekapszulat, hozza fem tomoszerszamot.


Vettem jo minosegu szemes kavet, megdaraltam es beletettem, de valahogy nem az igazi.


Lassan csopog ki, nem folyik, es belul a zacc olyan mint a sar, maskor meg kemeny.


Mi a titka neki, mit rontok el?

Tapasztalatok?


2021. márc. 31. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Semmit, ez ilyen. Vegyél egy gyárit, bontsd ki, elemezd milyenre van darálva, mennyire van telerakva (súlyra mérd le de csak a tölteléket) mennyire tömör stb.
2021. márc. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Mi értelme a kapszulás gépnek, ha tölthető kapszula van benne? Pont az lenne eredetileg a haszna, hogy nem kell pepecselni a kávéfőzéssel, csak kapszula be, kávé ki.

Amíg a tölthető kapszulával pepecselsz, egy sima kávéfőzőn már rég lefőtt volna a kávé - mi haszna akkor?

(Nem trollkodok, tényleg nem értem, mi ebben a jó.)


Egyébként a különbség ott van, hogy a gyári kapszulát géppel töltik, te sosem fogsz tudni annyira egyenletes teljesítményt nyújtani, hogy mindig ugyanolyan legyen. Kitapasztalni ki lehet egy idő után, hogy kábé mi a jó, de tökéletesen ugyanolyan sose lesz.

2021. márc. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
vesz-kap egy drága masinát, de nincs pénze üzemeltetni. Akkor meg mire az egész? Na ez az igazán luxuscikk és ökológiai katasztrófa.
2021. márc. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Fejezzetek be.

2 evig hasznaltam Nespresso kapszulakkal, rohadtul nem a penz zavar.

A rengeteg fem es muanyag hulladek.

1 szemelyes haztarras vagyok, nem kell masik fajta kavefozo, el sem ferne a kicsi konyhaba.


Kerestem kornyezetbarat alternativat.


Rohadtul elegem van hogy a karogo, semmirekello, negativ emberek mindenhol megjelennek.


Nem velemenyt, hanem segitseget kertem.

Nem tudsz segiteni, aklor huzzal innen.

2021. ápr. 1. 05:57
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Elsőre nem fog sikerülni tölthető kapszulával kávét főzni.

Én is töltöm, mert egyrészt fele annyiba kerül a kávé így, mint a kapszula, másrészt nem termelek annyi hulladékot.


Ki kell tapasztalni, hogy neked mi a megfelelő.

Nekem ugyan DG kávéfőzőm van, de a technika kb. ugyan az. Én rakok a kapszula aljára papírszűrőt is, mert finomabb szemcséjű kávét is tölthetek bele.

A kávét ne késes darálóval, hanem őrlőssel daráld, mert egyenletesebb szemcseméretet tudsz elérni vele. Én még töltéskor leütögetem a kapszulát az asztalhoz, majd a kanállal le is nyomom, hogy jobban tömörüljön.

Nekem ez vált be. Finomabb a kávé mint a gyári kapszulával.

2021. ápr. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

[link]

Gyűjstd és add le a kapszulákat. Ez szerencsére egy jól újrahasznosítható anyag, és a Nespresso valóban meg is csinálja. Érdekes elolvasni a témában a Wired cikkét: [link] Az a mérlege, hogy a kapszulás gépek annyival kevesebb energiát használnak, hogy összességében még akkor is környezetbarátabb kapszulás kávét inni, ha a fémhulladékát nem hasznosítják újra (feltéve hogy nem megújuló forrású áramot használsz). Műanyag kapszulást ne vegyél, ennyi. Léteznek még komposztálható kapszulák is, bár nekem nem jöttek be, az tényleg minőség rovására ment, bár ennek már több éve. Azóta lehet, hogy abból is van jó.

2021. ápr. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Beszaras hogy 5 valaszadobol 1 tudott magara a kerdesre valaszolni, neki koszonom.


Tobbieknek... Hagyjuk

2021. ápr. 1. 15:46
 8/10 anonim ***** válasza:
94%
Mekkora paraszt vagy, kérdező! Tök normálisan válaszoltunk a kérdésedre, a 3-ast leszámítva, te kezdtél el kapásból bunkózni. Ehhez képest még utána is kaptál normális válaszokat. Szívesen.
2021. ápr. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A 3-as se volt bunkó, de a kérdező többször is és még neki áll feljebb.
2021. ápr. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Egyetlen valaszolo volt normalis, az 5-os.


O az aki tudta ertelmezni a kerdest, es arra valaszolt.

Tobbiek keretlen tanacsokat osztogattak.


Ugy latszik 1 ember tzd szoveget ertelmezni.

Hat ezek utan ne csodalkozzunk, hogy a fidesz van hatalmon.

2021. ápr. 2. 07:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!