Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Van még rajtam kívül valaki,...

Van még rajtam kívül valaki, aki a tojás főzéshez megsózza a vizet?

Figyelt kérdés

Átjöttek a nővéremék, tojást főztem reggelire, erre a nővérem elkezdi röhögve, hogy "ezt kitől láttad?", "ugyanolyan hülye vagy, mint régen!", pusztán azért, mert alaposan megsóztam a tojás vizét.

50f


2021. máj. 23. 10:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Sokan sózzák, mi is.

Van aki ecetet is rak bele.

Ebben a történetben nem te vagy a hülye.

2021. máj. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Én is megszoktam sózni,de én azért mert belém rögződött,hogy akkor könnyebb pucolni.De lehet,hogy nem könnyebb ,nem tudom.
2021. máj. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Mi is sozzuk.

Ez nem hiszem, hogy olyan vicces... Ennyi erovel azt is ki lehet rohogni, hogy miii, ti nem Sozzatok?? Waahhaahhaa, nem Lettel jobb haziasszony, mint eddig voltal. Epp ugyanaz lett volna..

2021. máj. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Én semmit nem rakok bele. Anélkül is megfő.
2021. máj. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Én azért sózom a vizet, mert ha megreped főzés közben a tojás héja, a sós vízben nem folyik ki. Tényleg nem.
2021. máj. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Megfő anélkül is.

Csak könnyebb lesz utána pucolni a tojást és főzés közben nem reped meg a tojás héja, amennyiben mégis, akkor nem folyik ki a fehérje.

A főzésnek azért néha vannak kémiai vonatkozása is. A tojás főzés például az egyik ilyen. Fentebb leírtam, hogy mire jó a só, de ugye ott az ecet is. Azt amiatt szokták rakni, mert az ecet bontja a tojás héját, kémiai reakcióba lép vele és emiatt könnyebb pucolni.

A nokedlit is lehetne mondani, hogy megfő sima vízben hiszen tészta. De gondolom azt már többen sózzák. Ott se csak ízesítés miatt kell sózni.

2021. máj. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%
Nővérednek az összes foga megvan? Csak mert ilyen attitűddel nem lepne meg ha vki a szájába lépne.
2021. máj. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
Sokan sózzák. Én egyszer próbáltam ki, amiatt, amit sokan mondanak, hogy akkor könnyebb pucolni, de egyrészt egyáltalán nem találtam könnyebbnek, másrészt meg amúgy sem értem, alapból mi benne a "nehéz", szóval nem szoktam rá. De egyáltalán nem egyedülálló.
2021. máj. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%
Sózom és ecetet is teszek bele
2021. máj. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%
Én is mindig sózom. Állítólag úgy könnyebb pucolni.
2021. máj. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!