Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Létezik -e olyan kristály...

Létezik -e olyan kristály cukor, ami még egészséges, vagy kevésbé káros a szervezetünkre? ,

Figyelt kérdés
2010. aug. 28. 16:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Valójában semelyik cukorral nincs gond, hanem a bevitt mennyiséggel. Ha statisztikákat nézel, akkor iszonyú mennyiségű cukrot visz be manapság egy ember, ez az, ami kifejezetten káros. Gyakorlatilag odáig jutottunk, hogy már nem spórolni kell a cukorbevitellel, hanem kerülni a lehető legnagyobb mértékben, és nemcsak a cukrot, de mézet édesítőszert, stb is!
2010. aug. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen igazad van,részbe ,képzeld el én emlékszem mikor Édesapám termelő volt cukorépát termelt és kislány voltam és mikor leadta a répát együtt mentünk a cukorért ,,ne tudd meg az cukor volt ! minimális kellet belőle vízbe mártott cukros kenyeret ettünk ,még se volt tőle semmi bajunk, nem volt benne adalék anyag ,most beletehetsz egy kilót is nem édes ,én magam tapasztalom a sütésnél ,szomorú de már ,minden mű vackot megetetnek velünk ,erre kelenne jobban odafigyelni az ellenőrző bizottságoknak üdv Zsóka ,
2010. aug. 28. 17:03
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
Úgy tudom, hogy a barna cukor egészségesebb.
2010. aug. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Én ha lehet hanyagolom az étrendből a cukrot. A csimpánzok miatt! Úgy kéne étkeznünk mint az előembereknek vagy mint a csimpánzoknak. Ebbe viszont nem fér bele a cukor. Lehet kicsit dilis vagyok de én megvagyok nélküle. A szénhidrátadagom tudom rizsből és zöldségből illetve gyümölcsökből is fedezni. És nem utolsó sorban jól is lakok velük nem úgy mint a cukros ételekkel. Nem mondom, hogy néha néha nem csúszik le egy csoki :D de ez elhanyagolható.
2010. aug. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem is foglalkoztat a probléma, savasodok. A cukor savat okoz, de ennél még többet a szaharin jellegű édesitő szer. Igaz az legalább kalória mentes. Most voltam egy lúgositó oldalon, és ott kiemeltek egy édesitő szert, természetes anyagból van, a neve STEVIA. Lehet, hogy megpróbálkozom vele, bár jó drága.Mégsem cukor.
2010. aug. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
Állítólag az egyik "legegészségesebb" a nyírfacukor, de marha drága. Ennek a legalacsonyabb a glikémiás indexe.
2010. aug. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én már régóta SZTIVIÁT használom , főleg a férjemnek cukor b -re jól szinten tartja gyógynövény , nagyon jó mindenbe de azért a cukor is kell mert van amibe csak az a jó pudingokba ,krémekbe teába nagyon jó de sütibe cukrot szoktam,csak semmi édesítőszert nem szabad csak magatoknak higgyetek,olvassatok róla többet !üdv Zsóka
2010. aug. 28. 19:16
 8/13 anonim ***** válasza:
58%
Én biológus leszek lassan - annak tanulok. De ilyet még nem hallottam, hogy egészségtelen a cukor és helyettesíteni kellene mással. Miért egészségtelen a cukor?
2010. aug. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tisztázunk valamit,én sem azt mondom ,hogy egészségtelen a cukor ,igen is kell a szervezetünknek ,de akinél az orvosok megállapították hogy magas a vércukor szintje ,annak előszeretettel ajánlják az édesítőszereket ,ami egyáltalán nem egészséges ,vagy az inzulint , azután már elindítják és meghatározzák a további életét , férjem már 3éve inzulinos lenne ,ok nélkül ,ha én nem hadakozok ellene ,de megértette azt mondta az orvosnak nem fogadja el ,azóta én sok mindent megváltoztattam az életmódján és meglehet nézni a múlt hónapban készült leletét minden negatív és a legjobb ,szinten lehet tartani de attól is függ mitől alakult ki a cukorbetegség ,mert nem a cukor okozza ,van ismerősünk nem is szereti az édességet mégis cukros , én úgy látom ennek a megoldása még a levegőben lóg ,ezért kellenek jó becsületes lelkiismeretes biológusok ,akik majd egyszer talán megoldják ennek a a komoly népbetegségnek a nyitját ,üdv Zsóka
2010. aug. 31. 10:19
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

Köszönöm a választ.

Így már persze, értem. Csak nekem félreérthető volt a "kevésbé káros a szervezetünkre", mert általánosnak hangzott és nem a cukorbetegségben szenvedőkre gondoltam ebből.

2010. aug. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!