Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Feltudsz dolgozni egy csirkét?

Feltudsz dolgozni egy csirkét?

Figyelt kérdés

Nem a boltban kaphatóra gondolok, hanem arról ami pl meg tegnap kapirgált.

Le tudod vagni és feldolgozni?


Vagy ha a bolti egész csirkét vesszük akkor azt fel tudod dolgozni?

24 éves lany vagyok, és sajnos úgy alakukt az életem, hogy esélyem nem volt negtanulni főzni.


De nagyon szeretnék. Most falun lakom, vagy 20 tyúkom, es 4 kakasom. Szépek egeszsegesek, de meg sosem vagtam le, vagy dolgoztam fel. Kakast vagnék, kb 1 évest.



2021. aug. 26. 10:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Le és fel.
2021. aug. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
Minden kezdet nehéz, de ne aggódj, kérj segítséget valakitől, aki ért hozzá, és nézd, hogyan csinálja, segíts is neki. Én több hülyeséget is elkövettem, ezekbe ne fuss bele: egyszerre ne vágj le 3-nál több csirkét akkor se, ha úgy érzed, hogy már meg tudod egyedül is csinálni. A csirkék se egyformák, van, amelyik tokosabb, azokkal sok a munka (de van az a műanyag "drótszivacs", ha azzal átdörzsölöd, a fele tokot nem kell egyenként kihúzgálni)
2021. aug. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%

Nem gyilkoltam meg le allatot azert, hogy megegyem ... de ha mar nem el, siman feldolgozom.

Hentes es meszaros ... ket kulon vilag. Hentes profin szetbontja a kizsigerelt es lenyuzott allatot, a meszaros vegzi a kemenyebb munkat, neki kell az allat szemebe nezni, neki kell a hangokat elviselni es neki kell birni a patakokban folyo ver latvanyat es szagat.

2021. aug. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. aug. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
Laktam én is falun, oda mentem férjhez. Sokmindent megtanultam, a csirkét fel tudom dolgozni simán, de a nyakát képtelen voltam elvágni. Biztos van segítséged. Ha nincs párod-férjed, akkor kérj meg valakit. Egyedül amúgy is nehéz egy kakast levágni egy lánynak.
2021. aug. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Talán a legegyszerűbb azzal kezdeni, hogy egy tőkén lecsapod a fejét egy kisbaltával. A többi youtube.
2021. aug. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Vágni még sosem vágtam (mi városiak vagyunk, mindig is azok voltunk), de feldolgozni fel tudom.
2021. aug. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%

Igy lehet gyakorolni :))))


[link]

2021. aug. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%

Nem, de nem is akarok soha ilyet csinálni.

(mikor kicsi voltam sokféle állatunk volt, szóval rendszeresen szemtanúja voltam ilyennek is, disznóvágásnak is, de én biztos nem fogok nekiállni)

34N

2021. aug. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudok csirkét feldolgozni, de nagyon szeretném, ha lehetőségem adódna megtanulni.


Őszintén szólva irigyellek, mert nekem soha nem adatott meg az, hogy saját háziállataink legyenek, és hogy megtanuljam az ilyesmiket. Szerintem tök jó, ha az ember tud ilyet.

2021. aug. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!