Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen tanácsokat adnátok...

Milyen tanácsokat adnátok nekem mint kezdő BBQ grillező?

Figyelt kérdés
Vettem egy alap grillsütőt, nincs motor se kémény semmi extra csak ablakok. Most állok neki grillezni, korábban csak résztvettem grillpartin illetve én is sütöttem szalonnán kerti grillen. A grillem lefedhető 50x50cm és tesco-s grillszenet vettem hozzá. Azt fogom csinálni hogy a sütő alját egy 2-3 réteg alufóliával kibélelem hogy könnyebb legyen a takaríás, meg a rácsra is tennék egyet kettőt. Van rendes grillgyújtó folyadékom, meg korona grillgyújtó granulátum is. Amit nem tudok hogy kell füstölni a kaját, meg tepsi nélkül hogy kell sütni BBQ-zni, recepteket találok, de a csirkében nem vagyok biztos.

#grill #BBQ #grillsütő #Tanács, konyhai praktikák,
2021. aug. 31. 11:14
 1/1 anonim ***** válasza:
56%

Idegen nyelven beszélsz? Lehetőleg angolul? Elég sok videót találsz youtube-on a témában. Alapoktól kezdve, recepteken át, felszerelés helyes használata stb.

Nagyvonalakban (de vedd hozzá, hogy szószerint mindenkinek megvan a maga módszere, biztos lesz aki leugat, hogy máshogy kell):

-kísérletezgess a különböző fafélékkel, mindegyik más ízt ad a húsnak, aztán majd eldöntöd neked melyik jön be. hikorira esküszöm.

-a csirkéről: nem részletezted, hogy szárny, egész vagy akármi, szóval marad az egészcsirke. legnagyobb gond a csirkével, hogy baromi könnyen kiszárad. ezt megelőzendő mindig beáztatom sós vízbe 1-2 órára és csak utána grillezem. ettől jó szaftos marad. csak ne süsd túl, ne felejtsd a grillen. nincs szomorúbb látvány a száraz grillcsirkénél. még szósszal tálalva is sírni tudnék. fűszerezésnek már tényleg keress utána magad, franc tudja mit utáltok a háztartásban. ami a mezei konyhai grillcsirkénél jó, itt is jó lesz.

-a sütőről sem írtál semmit, de ha szabályozható a hőfok, akkor 140-150 fokon szoktam sütni.

-tepsi nélkül úgy kell BBQ-zni, hogy a rácsra vágod rá a húst. de ha nincs nagy kedved takarítani utána, akkor alufólia.

-annyira ne idegeskedj azon, hogy ez nem egy sütő. az alapelv tökugyanaz. előmelegíted, belevágod, megsül. annyi, hogy itt füstölöd is sütés közben (ezért kell a fa, vagy pellet)

2021. szept. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!