Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mi az oka, hogy ha sárgarépát...

Mi az oka, hogy ha sárgarépát veszek és nem reszelem le azonnal, csak másnap, akkor sokkal nehezebb hámozni is és reszelni is, és kevésbé erősen, de vágni is?

Figyelt kérdés

A boltban ugyanúgy áll, mint nálam a spejzban. Az íze egyébként változatlan, azzal nincs baj.

Először azt hittem, azért, mert a hűtőben tartottam, de nem csak akkor.



2021. nov. 23. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Elkezd kiszáradni.
2021. nov. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
tedd hűtőbe, nejlonzacskóban.
2021. nov. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Lehet, hogy nagyon száraz a levegő nálatok. A kiszáradás okozza, de nálunk csak 4-5 nap eltelte után szárad ki ennyire. Persze attól is függ, hogy mennyi répa van a ládában. Ez ellen be lehet zacskózni, de akkor a hűtőbe kell tenni, vagy penészedni kezd.
2021. nov. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha a hűtő be tettem, még rosszabb volt, igaz, nem zacskóztam be.
2021. nov. 24. 07:56
 5/5 anonim ***** válasza:
77%
Ez nálam is probléma. Se hűtőben, se a konyhapulton nem tudom tárolni, mert megfonnyad. Sajnos nem jöttem rá a titok nyitjára, így mindig csak frissen használom fel
2021. nov. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!